Хто платить, той не воює: в Раді зібралися мобілізувати українців за рівнем зарплати

В Україні планують запровадити так звану “справедливу мобілізацію “, яка передбачає звільнення від мобілізації чоловіків з високою “білою” зарплатою та сплачують чималі податки. Про це розповідає видання Економічні новини.

Вперше такі розмови виникли на початку лютого, коли у першому читанні Верховна Рада проголосувала за скандальний законопроєкт щодо масової мобілізації у кількості 500 тисяч осіб.

Саме тому для вирішення цієї проблеми в Офісі президента розглядається впровадження механізму, відомого як економічне бронювання. Ця ініціатива передбачає можливість підприємствам бронювати своїх працівників за умови сплати певної суми податків, спрямованих на фінансування потреб армії.

На думку заступника глави Офісу президента Ростислава Шурми, це сприятиме стабілізації економіки та дозволить збільшити надходження значної суми до бюджету.

За підрахунками ініціативної групи в Раді, яку очолює голова економічного комітету Дмитро Наталуха, в Україні теоретично є 11,1 мільйона чоловіків, які мають ІПН, їм від 25 до 60 років, і вони підлягають мобілізації. Однак закликати можна лише половину з них, оскільки частина мешкає на окупованих територіях, за кордоном чи має інвалідність.

Чоловіків, що залишилися, можна розділити на дві категорії:

  • перша – це близько 2,8 мільйона осіб, які мають офіційне місце роботи, та понад 0,6 мільйона ФОП;
  • друга – це чоловіки, які живуть в Україні, але держава не знає про них нічого, крім ІПН: вони не працюють ніде, не сплачують податки, не служили в армії. Таких майже мільйон.

Отже, легше мобілізувати тих, хто засвідчив своє існування перед державою. Однак у такому разі не буде кому робити роботу і може стати економіка України.

Так, у Верховній Раді пропонують запровадити економічне бронювання. На нього можуть претендувати чоловіки, які одержують понад 30-35 тисяч гривень на місяць.

Така пропозиція має й іншу сторону. Оскільки у великих містах зарплата у розмірі 35 тисяч гривень є реальною, а от у регіонах таку суму заробити проблематично. У такому разі малі фірми на околицях можуть почати ховатися від податків.

Група пропонує запровадити новий спеціальний квазіналог, який є своєрідним військовим збором. Тож якщо роботодавець чи фізична особа-підприємець бажає забронювати працівника, вони зобов’язані будуть сплатити додатково 20 тисяч гривень щомісяця за кожного працівника. Виручені кошти мають бути використані виключно на потреби оборони.

Згідно з обома концепціями, цей новий податок може забезпечити додаткові надходження від 200 до 350 мільярдів гривень на рік, що дозволить подвоїти бюджет на придбання зброї для Збройних Сил України.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні змінюють “заморожені” тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…

6 хв. ago

Чому вибухнули трансформатори під Києвом і що буде далі

На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…

16 хв. ago

Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала

Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…

23 хв. ago

Ілон Маск оновив рекорд статків: майже $350 мільярдів після виборів у США

Ілон Маск, засновник Tesla і SpaceX, оновив свій фінансовий максимум, досягнувши статків у $347,8 мільярда. Ключовим…

32 хв. ago

Усі відстрочки будуть анульовані: у Кабміні ухвалили жорстке рішення – названо терміни

Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…

40 хв. ago

Що можна швидко приготувати без світла та газу: 5 легких і корисних варіантів

І знову в Україні розпочалися віялові вимкнення електроенергії. А це означає, що із приготуваннях їжі…

47 хв. ago