Хто платить, той не воює: в Раді зібралися мобілізувати українців за рівнем зарплати

В Україні планують запровадити так звану “справедливу мобілізацію “, яка передбачає звільнення від мобілізації чоловіків з високою “білою” зарплатою та сплачують чималі податки. Про це розповідає видання Економічні новини.

Вперше такі розмови виникли на початку лютого, коли у першому читанні Верховна Рада проголосувала за скандальний законопроєкт щодо масової мобілізації у кількості 500 тисяч осіб.

Саме тому для вирішення цієї проблеми в Офісі президента розглядається впровадження механізму, відомого як економічне бронювання. Ця ініціатива передбачає можливість підприємствам бронювати своїх працівників за умови сплати певної суми податків, спрямованих на фінансування потреб армії.

На думку заступника глави Офісу президента Ростислава Шурми, це сприятиме стабілізації економіки та дозволить збільшити надходження значної суми до бюджету.

За підрахунками ініціативної групи в Раді, яку очолює голова економічного комітету Дмитро Наталуха, в Україні теоретично є 11,1 мільйона чоловіків, які мають ІПН, їм від 25 до 60 років, і вони підлягають мобілізації. Однак закликати можна лише половину з них, оскільки частина мешкає на окупованих територіях, за кордоном чи має інвалідність.

Чоловіків, що залишилися, можна розділити на дві категорії:

  • перша – це близько 2,8 мільйона осіб, які мають офіційне місце роботи, та понад 0,6 мільйона ФОП;
  • друга – це чоловіки, які живуть в Україні, але держава не знає про них нічого, крім ІПН: вони не працюють ніде, не сплачують податки, не служили в армії. Таких майже мільйон.

Отже, легше мобілізувати тих, хто засвідчив своє існування перед державою. Однак у такому разі не буде кому робити роботу і може стати економіка України.

Так, у Верховній Раді пропонують запровадити економічне бронювання. На нього можуть претендувати чоловіки, які одержують понад 30-35 тисяч гривень на місяць.

Така пропозиція має й іншу сторону. Оскільки у великих містах зарплата у розмірі 35 тисяч гривень є реальною, а от у регіонах таку суму заробити проблематично. У такому разі малі фірми на околицях можуть почати ховатися від податків.

Група пропонує запровадити новий спеціальний квазіналог, який є своєрідним військовим збором. Тож якщо роботодавець чи фізична особа-підприємець бажає забронювати працівника, вони зобов’язані будуть сплатити додатково 20 тисяч гривень щомісяця за кожного працівника. Виручені кошти мають бути використані виключно на потреби оборони.

Згідно з обома концепціями, цей новий податок може забезпечити додаткові надходження від 200 до 350 мільярдів гривень на рік, що дозволить подвоїти бюджет на придбання зброї для Збройних Сил України.

Ольга Степанова

Recent Posts

Депутат жорстоко побив військового просто посеред вулиці: усі деталі скандалу

Депутат з Першотравенська побив військового. Сталося це просто посеред білого дня на очах у свідків. Військовослужбовець…

45 секунд ago

Російські війська замінували дамби на Білгородщині

Російські війська замінували дамби у Бєлгородській області, Ймовірно, вони готують провокації, що надалі звинуватити Україну…

6 хв. ago

Україна попросила Румунію збивати усі “Шахеди”, які летять у її напрямку

Україна звернулася до Румунії з проханням збивати всі російські дрони-камікадзе, які летять в напрямку її…

13 хв. ago

Частина українців у Польщі залишаться без виплат: кого це торкнеться

З 1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано…

23 хв. ago

“Ви на приколі?”: Тищенко бурхливо відреагував на нове рішення суду (відео)

Нардепу Миколі Тищенку продовжили запобіжний захід ще на два місяці у вигляді цілодобового домашнього арешту. Це рішення…

24 хв. ago

Тепло і сонце перед вихідними: прогноз погоди на 20 вересня потішить українців (карта)

У п'ятницю, 20 вересня, в Україні очікується спокійна, тепла і сонячна погода. Практично по всій…

28 хв. ago