Хто платить, той не воює: в Раді зібралися мобілізувати українців за рівнем зарплати

В Україні планують запровадити так звану “справедливу мобілізацію “, яка передбачає звільнення від мобілізації чоловіків з високою “білою” зарплатою та сплачують чималі податки. Про це розповідає видання Економічні новини.

Вперше такі розмови виникли на початку лютого, коли у першому читанні Верховна Рада проголосувала за скандальний законопроєкт щодо масової мобілізації у кількості 500 тисяч осіб.

Саме тому для вирішення цієї проблеми в Офісі президента розглядається впровадження механізму, відомого як економічне бронювання. Ця ініціатива передбачає можливість підприємствам бронювати своїх працівників за умови сплати певної суми податків, спрямованих на фінансування потреб армії.

На думку заступника глави Офісу президента Ростислава Шурми, це сприятиме стабілізації економіки та дозволить збільшити надходження значної суми до бюджету.

За підрахунками ініціативної групи в Раді, яку очолює голова економічного комітету Дмитро Наталуха, в Україні теоретично є 11,1 мільйона чоловіків, які мають ІПН, їм від 25 до 60 років, і вони підлягають мобілізації. Однак закликати можна лише половину з них, оскільки частина мешкає на окупованих територіях, за кордоном чи має інвалідність.

Чоловіків, що залишилися, можна розділити на дві категорії:

  • перша – це близько 2,8 мільйона осіб, які мають офіційне місце роботи, та понад 0,6 мільйона ФОП;
  • друга – це чоловіки, які живуть в Україні, але держава не знає про них нічого, крім ІПН: вони не працюють ніде, не сплачують податки, не служили в армії. Таких майже мільйон.

Отже, легше мобілізувати тих, хто засвідчив своє існування перед державою. Однак у такому разі не буде кому робити роботу і може стати економіка України.

Так, у Верховній Раді пропонують запровадити економічне бронювання. На нього можуть претендувати чоловіки, які одержують понад 30-35 тисяч гривень на місяць.

Така пропозиція має й іншу сторону. Оскільки у великих містах зарплата у розмірі 35 тисяч гривень є реальною, а от у регіонах таку суму заробити проблематично. У такому разі малі фірми на околицях можуть почати ховатися від податків.

Група пропонує запровадити новий спеціальний квазіналог, який є своєрідним військовим збором. Тож якщо роботодавець чи фізична особа-підприємець бажає забронювати працівника, вони зобов’язані будуть сплатити додатково 20 тисяч гривень щомісяця за кожного працівника. Виручені кошти мають бути використані виключно на потреби оборони.

Згідно з обома концепціями, цей новий податок може забезпечити додаткові надходження від 200 до 350 мільярдів гривень на рік, що дозволить подвоїти бюджет на придбання зброї для Збройних Сил України.

Ольга Степанова

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

47 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

49 хв. ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

2 години ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

3 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

3 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

4 години ago