У травні 2024 року в Україні набув чинності закон про мобілізацію, який зобов’язує всіх військовозобов’язаних оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. За невиконання цієї вимоги передбачені адміністративні покарання.
Роман Істомін, речник Полтавського обласного територіального центру комплектування, розповів “Суспільному”, як розшукують тих, хто не дотримується правил військового обліку.
За його словами, людина, яка не оновила дані у військкоматі, автоматично не потрапляє в розшук. Проте, якщо військовозобов’язаний не з’являється за повісткою, співробітники центру можуть звернутися до поліції, щоб його доставили до військкомату.
“Загалом, якщо людина не уточнила дані, тобто не виконала вимоги закону, в розшук автоматично її не подають, принаймні поки що так. Якщо ж вона не прибула за повісткою, тоді вона подається на доставлення, тобто надсилається запит до поліції. До запиту докладається корінець повістки — частина, яка лишається в ТЦК. Це докладається до звернення, і лише після цього поліція здійснює розшукові заходи”, — зазначив Істомін.
Представник ТЦК сказавв, що військкомат не веде загального списку осіб, які не оновили свої дані. Інформація про кожного порушника передається до поліції індивідуально.
У розпал холодної пори, коли душа просить затишку, крамельний яблучний тірамісу стає справжнім порятунком для…
В Україні підвищення військового збору з 1,5% до 5% вплине на збори на банківські депозити, що…
Британський король Чарльз ІІІ 14 листопада відзначає 76-річчя. З цього приводу пресслужба монаршої родини показала святковий портрет іменинника. На…
Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…
Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…
Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…