Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки під час розгляду правок до законопроєкту №10449 про мобілізацію залишив норму, яка передбачає заборону ухилянтам від мобілізації керувати автомобілями. Про це повідомив член цього Комітету Олександр Федієнко.
12 березня 2024 року народний депутат “ЄС” Олексій Гончаренко у своєму Телеграм-каналі оголосив, що Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки проголосував за виключення із законопроєкту №10449 про мобілізацію розділу з тимчасових обмежень для ухилянтів, у тому числі заборони керувати автомобілями.
Але 13 березня Олександр Федієнко повідомив, що правка до законопроєкту №10449, яка обмежує керування транспортними засобами ухилянтами від мобілізації, залишилася. Решту правок Комітет виключив.
Нагадаємо, законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації, зареєстрували у Верховній Раді наприкінці січня 2024 року. У лютому народні депутати затвердили цей документ у першому читанні, але внесли до нього понад 4000 правок. Наразі профільні парламентські комітети їх розглядають. За словами Федієнка, щодня розглядають 300 поправок (можливо, це стосується лише Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки).
Коли народні депутати розглянуть законопроєкт №10449 у другому читанні? Член Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський вважає, що це може статися до кінця березня цього року.
Законопроєкт №10449 передбачає внесення даних про громадян, які порушують правила мобілізації, до різних баз даних та реєстрів. Ухилянти від мобілізації не зможуть керувати транспортними засобами, не зможуть отримати посвідчення водія та скористатися послугами сервісних центрів МВС. Тобто вони не зможуть, зокрема, купити чи продати автомобіль.
При цьому патрульні поліцейські матимуть право вручати повістки. Це означає, що водій, який порушив правила мобілізації, не зможе користуватися своїм автомобілем. Правоохоронці при зупинці автомобіля перевіряють водія за базами даних та реєстрами, і тому відразу побачать, що він порушує правила мобілізації.
Після прийняття законопроєкту №10449 порушником правил мобілізації вважатиметься будь-який чоловік віком від 18 до 60 років, який протягом 60 днів після опублікування закону у ЗМІ не прийшов до ТЦК для уточнення даних.
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…