Мобілізація в Україні: чи можна оскаржити рішення ВЛК та куди звертатися

В Україні продовжує діяти загальна мобілізація, проте деякі захворювання надають право на відстрочку від армії. Придатність до військової служби перевіряє військово-лікарська комісія (ВВК), яку проходить кожен, хто отримав повістку.

Про те, чи можна оскаржити рішення ВЛК у разі незгоди, розповіла юрист Анастасія Цибулько у коментарі “РБК-Україна”. Вона нагадала, що ВВК не має права визнавати придатним чоловіка, який хворий на один із видів хвороб, визначених Наказом № 402 про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України.

Бувають ситуації, коли військовозобов’язані не погоджуються з рішеннями, ухваленими ВВК. За словами юриста, у такому разі важливо не гаяти часу і домагатися оскарження чи перегляду рішення відповідно до чинного законодавства.

“Насамперед потрібно підготувати всі документи, що свідчать про необ’єктивність висновку ВЛК про стан здоров’я. Зокрема, медичні довідки, копії документів з історією хвороб або висновки лікарів (державної лікарні) щодо наявності певних хвороб, які можуть істотно вплинути на несення служби або взагалі на неможливість виконання своїх службових обов’язків“, – пояснила Цибулько.

Вона наголосила, що рішення Центральної військово-лікарської комісії можна оскаржити у судовому порядку. Рішення регіональних ВЛК можна оскаржити як у Центральній ВЛК, так і в суді.

Для перегляду постанов, винесених регіональними військово-лікарськими комісіями, можна звертатися до обласної ВЛК. Центральна військово-лікарська комісія має право переглядати рішення ВЛК на всіх рівнях. За результатами розгляду звернення комісія може ухвалити рішення про проведення контрольного чи повторного медичного огляду.

“Оскарження рішення ВЛК у суді здійснюється у порядку адміністративного судочинства шляхом подання позовної заяви відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. Однак слід врахувати, що в судовому порядку надається обмежений термін такого оскарження: якщо ви спочатку звертаєтесь у досудовому порядку, то на оскарження висновку комісії у суді у вас є три місяці з дня отримання рішення щодо розгляду заяви“, – зазначила юрист.

Ольга Степанова

Recent Posts

Розвідка США розсекретила інформацію про отруєння Ющенка

Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…

47 секунд ago

Путіна хочуть прибрати: ФСБ розкрила страхи російської еліти

У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…

12 хв. ago

Що любить їсти майбутній король Англії: розкрита улюблена страва принца Джорджа

Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…

15 хв. ago

Cупермозок за $50 000: Голлівудська еліта вкладає гроші у створення «дизайнерських дітей»

Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…

17 хв. ago

P. Diddy знову звинуватили у сексуальному насиллі: модель подала до суду на репера

На відомого американського репера P. Diddy, він же Шон Комбс, якого звинувачують у сексуальному насиллі, подали черговий…

29 хв. ago

Удар балістикою по Дніпру: аналітик пояснив, чому не було руйнувань

Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…

50 хв. ago