В Україні продовжує діяти загальна мобілізація, проте деякі захворювання надають право на відстрочку від армії. Придатність до військової служби перевіряє військово-лікарська комісія (ВВК), яку проходить кожен, хто отримав повістку.
Про те, чи можна оскаржити рішення ВЛК у разі незгоди, розповіла юрист Анастасія Цибулько у коментарі “РБК-Україна”. Вона нагадала, що ВВК не має права визнавати придатним чоловіка, який хворий на один із видів хвороб, визначених Наказом № 402 про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України.
Бувають ситуації, коли військовозобов’язані не погоджуються з рішеннями, ухваленими ВВК. За словами юриста, у такому разі важливо не гаяти часу і домагатися оскарження чи перегляду рішення відповідно до чинного законодавства.
“Насамперед потрібно підготувати всі документи, що свідчать про необ’єктивність висновку ВЛК про стан здоров’я. Зокрема, медичні довідки, копії документів з історією хвороб або висновки лікарів (державної лікарні) щодо наявності певних хвороб, які можуть істотно вплинути на несення служби або взагалі на неможливість виконання своїх службових обов’язків“, – пояснила Цибулько.
Вона наголосила, що рішення Центральної військово-лікарської комісії можна оскаржити у судовому порядку. Рішення регіональних ВЛК можна оскаржити як у Центральній ВЛК, так і в суді.
Для перегляду постанов, винесених регіональними військово-лікарськими комісіями, можна звертатися до обласної ВЛК. Центральна військово-лікарська комісія має право переглядати рішення ВЛК на всіх рівнях. За результатами розгляду звернення комісія може ухвалити рішення про проведення контрольного чи повторного медичного огляду.
“Оскарження рішення ВЛК у суді здійснюється у порядку адміністративного судочинства шляхом подання позовної заяви відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. Однак слід врахувати, що в судовому порядку надається обмежений термін такого оскарження: якщо ви спочатку звертаєтесь у досудовому порядку, то на оскарження висновку комісії у суді у вас є три місяці з дня отримання рішення щодо розгляду заяви“, – зазначила юрист.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…