Мобілізація в Україні: чи можна оскаржити рішення ВЛК та куди звертатися

В Україні продовжує діяти загальна мобілізація, проте деякі захворювання надають право на відстрочку від армії. Придатність до військової служби перевіряє військово-лікарська комісія (ВВК), яку проходить кожен, хто отримав повістку.

Про те, чи можна оскаржити рішення ВЛК у разі незгоди, розповіла юрист Анастасія Цибулько у коментарі “РБК-Україна”. Вона нагадала, що ВВК не має права визнавати придатним чоловіка, який хворий на один із видів хвороб, визначених Наказом № 402 про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України.

Бувають ситуації, коли військовозобов’язані не погоджуються з рішеннями, ухваленими ВВК. За словами юриста, у такому разі важливо не гаяти часу і домагатися оскарження чи перегляду рішення відповідно до чинного законодавства.

“Насамперед потрібно підготувати всі документи, що свідчать про необ’єктивність висновку ВЛК про стан здоров’я. Зокрема, медичні довідки, копії документів з історією хвороб або висновки лікарів (державної лікарні) щодо наявності певних хвороб, які можуть істотно вплинути на несення служби або взагалі на неможливість виконання своїх службових обов’язків“, – пояснила Цибулько.

Вона наголосила, що рішення Центральної військово-лікарської комісії можна оскаржити у судовому порядку. Рішення регіональних ВЛК можна оскаржити як у Центральній ВЛК, так і в суді.

Для перегляду постанов, винесених регіональними військово-лікарськими комісіями, можна звертатися до обласної ВЛК. Центральна військово-лікарська комісія має право переглядати рішення ВЛК на всіх рівнях. За результатами розгляду звернення комісія може ухвалити рішення про проведення контрольного чи повторного медичного огляду.

“Оскарження рішення ВЛК у суді здійснюється у порядку адміністративного судочинства шляхом подання позовної заяви відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. Однак слід врахувати, що в судовому порядку надається обмежений термін такого оскарження: якщо ви спочатку звертаєтесь у досудовому порядку, то на оскарження висновку комісії у суді у вас є три місяці з дня отримання рішення щодо розгляду заяви“, – зазначила юрист.

Ольга Степанова

Recent Posts

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

10 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

19 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

27 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

34 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

43 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

52 хв. ago