Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі можуть отримати бронь. Юрист Дмитро Франчук розповів виданню «РБК-Україна», чи можна забронювати працівника після вручення повістки.
Він зазначив, що законодавство України не передбачає можливості забронювати працівника після вручення йому повістки.
«Поширена помилкова думка про можливість бронювання після вручення повістки, ймовірно, виникає через плутанину з різними типами повісток та етапами мобілізаційного процесу», – йдеться у повідомленні.
Франчук додав, що повістка для уточнення даних викликає військовозобов’язаного до ТЦК для перевірки облікових даних, стану здоров’я, сімейного стану тощо. Вона не означає негайної мобілізації.
«Саме в цей період, якщо підприємство оперативно подасть документи на бронювання, існує теоретична можливість забронювати працівника», – наголосив експерт.
За словами юриста, повістка на проходження ВЛК (військово-лікарської комісії) передбачає медичний огляд для визначення придатності до військової служби.
«Після проходження ВЛК може бути прийнято рішення про мобілізацію. Знову ж таки, до моменту отримання «бойової» повістки (на відправку до військової частини) теоретично можливе бронювання», – сказав він.
Юрист зазначив, що мобілізаційне розпорядження (так звана «бойова» повістка) означає безпосередній призов на військову службу та відправку до військової частини. Після вручення такої повістки бронювання вже неможливе.
«Ключовий момент – бронювання повинно бути оформлене та затверджене до моменту вручення мобілізаційного розпорядження. Якщо працівник вже отримав «бойову» повістку, то навіть наявність поданих раніше документів на бронювання, які ще не були розглянуті, не є підставою для відстрочки від мобілізації», – резюмував експерт.
Раніше речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін розповів, хто і де зараз має право вручати повістки.
В Україні почалася справжня революція у сфері контролю за порушеннями правил дорожнього руху. Водії тепер…
У Франції на телебаченні розповіли історію однією француженки, яка стала жертвою шахраїв в мережі. Використавши…
З 1 січня 2025 року мінімальна заробітна плата в Польщі становить 4 666 злотих (понад…
The New York Times оприлюднила ексклюзивні подробиці того, як адміністрація Байдена запобігла потенційній авіакатастрофі, яку…
Комунальне підприємство "Дніпроводоканал" 20 грудня 2024 року підписало контракт на реконструкцію водогону в Дніпрі з…
Правоохоронці можуть затримувати громадянина, який чинить злісну непокору або працівникам поліції, або співробітникам ТЦК. Це…