В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку від мобілізації.
Видання «Українська правда» розповіло про особливості мобілізації студентів.
За статтею 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», призову на військову службу не підлягають студенти професійно-технічних училищ, коледжів, університетів, інститутів, які навчаються на денній або дуальній формі та здобувають рівень освіти, вищий за попередній. Їхня послідовність визначена у частині другій статті 10 Закону України «Про освіту».
Тож, якщо студент раніше закінчив магістратуру, а потім вступив на бакалаврат, то він підлягає мобілізації.
«Якщо ти вже маєш бакалавра, будь ласка, здобувай іще раз бакалавра, але цей другий раз не дає тобі права на відстрочку. Якщо ти вже маєш магістра, здобувай, будь ласка, ще раз магістра. МОН зацікавлене в тому, щоб максимальна кількість людей здобувала вищу освіту, але не варто плутати права на освіту з обов’язком захищати державу. Відстрочка від мобілізації надається тільки, якщо відповідний рівень вищої освіти здобувається вперше. Це легко відстежується через ЄДЕБО, адже саме через цю базу формується довідка для ТЦК», – зазначив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
Крім того, якщо студент останнього курсу завершує навчання наступного року, то він має відстрочку до 30 червня. Аби її продовжити, він має вступити на магістратуру або аспірантуру. Форма, за якою здобувають освіту, значення не має.
У випадку, коли студент молодший за 25 років, йому не потрібна відстрочка, адже він не підлягає призову. В іншому випадку чоловіку доведеться оформити відтермінування та поновлювати його кожні 90 днів, коли президент продовжує мобілізацію та воєнний стан своїм указом.
Мобілізації не підлягають студенти-медики, які проходять інтернатуру, та докторанти.
Також уряд дозволив чоловікам-студентам виїжджати за кордон для участі у програмах академічної мобільності. Але для цього вони повинні мати низку документів і дозвіл від Держприкордонслужби.
The New York Times оприлюднила масштабне розслідування про те, як саморобні дрони-камікадзе змінили характер бойових дій в…
На початку 2025 року для українців, які мешкають за кордоном, з’явилися нововведення, пов’язані з соціальними…
В Україні знову стався інцидент за участю ТЦК: це було у Запоріжжі. Чоловіки, яких доставили до…
9 травня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №10379, який передбачає зміни до…
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про зосередження уваги на зміцненні спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї…
У "Дії" відновили роботу Державного реєстру актів цивільного стану після масштабної кібератаки. Українці тепер знову можуть…