150 тисяч російських солдатів почали наступ: що буде, якщо впаде важливе місто на Донбасі

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко заявив, що Курахове є однією з головних цілей російських окупантів. В ефірі телеканалу “Еспресо” він пояснив, що стратегічне значення цього міста пов’язане з можливістю почати наступ у напрямку Покровська.

На думку Тимочка, якщо росіянам вдасться швидко захопити Покровськ, вони можуть використати його промислові ресурси для подальших наступальних операцій на Слов’янськ або Дніпропетровщину. Він також зазначив, що окупанти намагаються зберегти Покровськ у відносно цілісному стані, щоб використовувати його інфраструктуру для організації бойових дій.

“Захоплення зруйнованого міста значно ускладнить організацію військ, тому ворог прагне зберегти Покровськ у придатному стані для використання його інфраструктури”, – підкреслив він.

Важливість Курахівського водосховища також є ключовою для російських сил. Тимочко пояснив, що окупанти планують використати його для створення плацдарму, звідки можна перекидати війська на Покровськ. Бої за Курахове тривають, а російські війська намагаються закріпитися на північному березі водосховища. Поки Курахове залишається під контролем українських сил, наступ на Покровськ для ворога залишається ускладненим.

“Вони намагаються створити лінію оборони флангів, однак з настанням зими та коротким світловим днем їхні можливості для наступу будуть обмежені. Проте спроби захопити Покровськ, як промислове місто, скоріше за все триватимуть”, – сказав Тимочко.

На напрямку Курахове – Покровськ, за словами голови Ради резервістів, зосереджено близько 100–150 тисяч російських військових, з яких близько 40 тисяч залучено до наступальних дій у Кураховому. Тим не менш, через активність на інших ділянках фронту, таких як Курщина, Харківщина та Часів Яр – Торецьк, російські сили не можуть оперативно збільшити свою концентрацію на цьому напрямку і змушені діяти поступово.

Окремо Тимочко згадав важливість населених пунктів Костянтинопіль, Багатир і Сухі Яли. Окупанти намагалися пошкодити дамбу в Старих Тернах, щоб підтопити цю територію. Це мало б ускладнити оборону українських військ, зруйнувати фортифікації, окопи, бліндажі, а також пошкодити дорогу М-15, яка є важливою для логістики між Запоріжжям і Донецьком.

“Ворог намагався створити умови, які ускладнять наше логістичне забезпечення і зроблять їхній наступ безпечнішим. Вони сподівалися уникнути затоплення, але це не відповідає дійсності”, – зазначив Тимочко, додаючи, що окупанти очікували ускладнень у районі Ялів чи Костянтинополя.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

58 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

1 годину ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

1 годину ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

1 годину ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago