“Це несерйозно”: Кремль зміг надурити росіян щодо подій на Курщині, – CNN

Кремлю вдалося переконати російське суспільство, що вторгнення ЗСУ в Курську область – це щось незначне і взагалі не має значення. Про це пише CNN.

Попри активізацію російських зусиль в останні дні, Україна продовжує контролювати сотні квадратних кілометрів російської території. 

“Наступ росіян здебільшого відбувається на флангах нашого плацдарму. Вони продовжують намагатися просуватися, але успіхи стають поступовими, десь їм вдається зайняти вулицю в селі. Але це відбувається в обох напрямках – ми також контратакуємо і відтісняємо їх”, — сказав CNN командир українського батальйону на ім’я Дмитро, який воює на Курщині.

За підрахунками експертів, для витіснення ЗСУ з Курської області Росія розгорнула близько 40 000 військових, яких насмикали потроху з різних ділянок фронту.

“Це еквівалентно тому, щоб нишпорити поміж диванних подушок у пошуках дрібних грошей”, — сказав CNN старший науковий співробітник британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI) Марк Галеотті.

Як зазначають експерти, Росія намагається уникати відволікання будь-яких значних сил з лінії фронту в Україні для боротьби під Курськом. Хоча спочатку вторгнення ЗСУ було шоком як для уряду, так і для пересічних росіян, Кремлю вдалося применшити значення цієї події в очах народу.

“Стратегія полягає в тому, щоб відвернути увагу населення від того, що сталося, що, безсумнівно, є великим збентеженням, і створити враження, що це несерйозно”, – каже Джон Лоух, науковий співробітник програми Росії та Євразії у Chatham House. 

Уряд Путіна охарактеризував наступ ЗСУ в Курській області як “набіг” і навмисне применшив статус своєї контратаки, назвавши її “контртерористичною операцією”.

Замість того, щоб зосередити ресурси на звільненні власної території, російські військові розширили свої наступи на кількох фронтах в Україні, зокрема в ключових районах Харківщини, Донбасу та Запоріжжя.

“Здається, дуже високим пріоритетом для Кремля є просування якомога далі на Донбасі, не зважаючи на втрати. Є своєрідне вікно, яке ось-ось закриється, тому що ви потрапляєте в цю пору року, коли дороги перетворюються на бруд”, — додав Лоух.

Романчук Микола

Recent Posts

У Міносвіти зробили тривожну заяву щодо виїзду старшокласників за кордон: у чому причина

У пʼятницю, 11 жовтня, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий поскаржився, що в 10-11…

9 хв. ago

До майже 27 тис. грн можуть отримати військові, але є одна умова

Військові в Україні мають право на одноразові грошові допомоги за різних обставин. Одна з таких…

17 хв. ago

Як прати замшеві кросівки: поради, які врятують ваше взуття

Взуття з замші не припиняє втрачати популярності. Ба більше, цієї осені замша утверджується як ключовий тренд сезону.…

26 хв. ago

Депресія, тривога і страх: коли варто звернутися по допомогу та як знайти свого фахівця

Війна вплинула на ментальне здоров'я українців. Хронічна втома, тривожні розклади та депресія – лише невеликий перелік того,…

35 хв. ago

Виїзд за кордон під час воєнного стану: юристи розказали, хто з чоловіків має на це право

У разі супроводу особи, яка потребує постійного догляду, одним із членів сімʼї першого ступеня споріднення, документом,…

43 хв. ago

Як економити електроенергію вдома: дієві способи

Споживання електроенергії в Україні останніми роками стрімко зросло. Водночас зросла і вартість ресурсу – аж на 600%. Тому питання…

50 хв. ago