Кремлю вдалося переконати російське суспільство, що вторгнення ЗСУ в Курську область – це щось незначне і взагалі не має значення. Про це пише CNN.
Попри активізацію російських зусиль в останні дні, Україна продовжує контролювати сотні квадратних кілометрів російської території.
“Наступ росіян здебільшого відбувається на флангах нашого плацдарму. Вони продовжують намагатися просуватися, але успіхи стають поступовими, десь їм вдається зайняти вулицю в селі. Але це відбувається в обох напрямках – ми також контратакуємо і відтісняємо їх”, — сказав CNN командир українського батальйону на ім’я Дмитро, який воює на Курщині.
За підрахунками експертів, для витіснення ЗСУ з Курської області Росія розгорнула близько 40 000 військових, яких насмикали потроху з різних ділянок фронту.
“Це еквівалентно тому, щоб нишпорити поміж диванних подушок у пошуках дрібних грошей”, — сказав CNN старший науковий співробітник британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI) Марк Галеотті.
Як зазначають експерти, Росія намагається уникати відволікання будь-яких значних сил з лінії фронту в Україні для боротьби під Курськом. Хоча спочатку вторгнення ЗСУ було шоком як для уряду, так і для пересічних росіян, Кремлю вдалося применшити значення цієї події в очах народу.
“Стратегія полягає в тому, щоб відвернути увагу населення від того, що сталося, що, безсумнівно, є великим збентеженням, і створити враження, що це несерйозно”, – каже Джон Лоух, науковий співробітник програми Росії та Євразії у Chatham House.
Уряд Путіна охарактеризував наступ ЗСУ в Курській області як “набіг” і навмисне применшив статус своєї контратаки, назвавши її “контртерористичною операцією”.
Замість того, щоб зосередити ресурси на звільненні власної території, російські військові розширили свої наступи на кількох фронтах в Україні, зокрема в ключових районах Харківщини, Донбасу та Запоріжжя.
“Здається, дуже високим пріоритетом для Кремля є просування якомога далі на Донбасі, не зважаючи на втрати. Є своєрідне вікно, яке ось-ось закриється, тому що ви потрапляєте в цю пору року, коли дороги перетворюються на бруд”, — додав Лоух.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…