Нове законодавство прямо не передбачає можливість вручення електронних повісток. Однак, у змінах до мобілізації вказано, що повістки мають містити електронний цифровий підпис посадової особи, яка її видала. Як написала 12 червня 2024 року на сайті LIGA ZAKON старша юристка судової практики GOLAW, адвокатка Анастасія Клян, посилання на «формування» повісток та наявність «електронного цифрового підпису» на них дає можливість припустити, що надалі «електронне вручення» стане реальністю.
Нагадаємо, що впродовж 60 днів, починаючи 18 травня 2024 року, військовозобов’язані українці зобов’язані уточнити свої облікові дані. Якщо раніше така процедура була можлива лише в територіальних центрах комплектування, то зараз оновити дані можна у ЦНАПах та в електронному кабінеті призовника.
«Новела закону стосується саме уточнення військово-облікових даних. Це дозволяє дійти висновку, що оновити дані в ЦНАПах та електронному кабінеті зможуть тільки ті громадяни, кого вже було попередньо поставлено на військовий облік. При цьому процедура взяття на військовий облік військовозобов’язаних, як і раніше, залишається в компетенції ТЦК та СП», – написала старша юристка судової практики GOLAW, адвокатка Анастасія Клян.
За її словами, незалежно від часу попереднього оновлення, дані підлягають уточненню всіма військовозобов’язаними. Тобто, якщо чоловік, наприклад, оновив свої дані 17 травня 2024 року, то все одно він має знов їх уточнити до 16 липня 2024 року та вказати актуальні номер телефону, адресу проживання (перебування) та електронну пошту (за наявності).
Для оновлення даних в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного чи резервіста у додатку Резерв+ необхідно пройти електронну ідентифікацію за допомогою електронного підпису чи ІD-банкінгу.
«Суперечливим залишається питання можливості надходження повісток до електронного кабінету. Наразі нове законодавство прямо не передбачає можливість вручення повісток шляхом направлення їх до кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста», – написала адвокатка Анастасія Клян.
Юристка зауважила, що серед вимог до повісток у новому законодавстві вказано, що вони мають містити електронний цифровий підпис посадової особи, яка її видала.
«Посилання на «формування» повісток та наявність «електронного цифрового підпису» на них дає можливість припустити, що в подальшому «електронне вручення» повісток стане реальністю», – вважає адвокатка.
Військовозобов’язані, які протягом 60 днів від моменту набуття чинності нового закону про мобілізацію не оновили свої військово-облікові дані, отримають повістки поштою. Листи почнуть приходити за адресами реєстрації вже з 17 липня.
Про повістки тим громадянам, які не оновили даних, повідомив військовий адвокат Сергій Дубок у коментарі “Суспільному”. Він підкреслив, що листи прийдуть лише тим, хто не оновив дані.
“У разі не уточнення протягом 60 днів військовозобов’язаним або резервістом фактичної адреси місця проживання, повістка буде надіслана на його адресу зареєстрованого місця проживання. Отже, направлення повісток поштою розпочнеться після 17 липня 2024 року”, – пояснив адвокат.
Нові автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…