З 18 травня, після набуття чинності нового закону про мобілізацію, військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років повинні будуть оновити свої дані у ТЦК, ЦНАПі або електронному кабінеті. Якщо цього не зробити на людину чекають штрафи або кримінальна відповідальність.
Про це розповів член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко, інформує “Телеграф”.
За його словами, з 18 травня в Україні запрацює електронний кабінет, де чоловіки самостійно зможуть оновити власні дані.
“Наприклад, є громадяни України, які не знаходяться в базі “Оберіг”, але вони знаходяться в різних базах. Зараз ці реєстри об’єднуються між собою аби актуалізувати місцепроживання, місце роботи, освіту, актуалізувати родичів, телефон. Якщо всього цього немає — треба зробити, щоб ТЦК це бачили”, – пояснив він.
Після цих дій військкомати будуть вирішувати яким чином мобілізаційний план з урахуванням потреби.
При цьому, якщо з електронним кабінетом виникнуть проблеми, то відвідування ЦНАПу або ТЦК не уникнути.
“Я розумію, що в нас люди психологічно не хочуть йти в ТЦК. Але коли громадянин оновить свої дані в електронному кабінеті — верифікує телефон, адресу проживання — він все одно отримає туди повістку на проходження ВЛК”, – наголосив Федієнко.
Якщо людина не оновить свої дані, то вона муситиме сплатити штраф, який, згідно з новим законом, підвищується. Йдеться про штрафи у розмірі від 25 до 50 тисяч гривень. Тож їх не кожен зможе сплачувати, а отже і потоку штрафів не буде. Окрім цього, згідно з Адміністративним кодексом, після певного штрафу людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності.
Також Федієнко пояснив, що після ігнорування листа від ТЦК про обов’язок відновити свої дані, людину вносять в базу ухилянтів. І коли в такого громадянина перевірятимуть документи, патрульні можуть побачити його у базі. Тоді його зобов’язані примусово доставити до ТЦК.
На думку члена комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки мобілізаційна кампанія з самого початку була побудована неправильно. Наразі у суспільстві вважається, що, якщо людину мобілізують, то її обов’язково відправлять на “нуль”.
“Та треба розуміти, що на передову потрапляє лише 10-15%. Всі інші мобілізовані — обіймають посади за купою інших спеціальностей, які на фронті потрібні не менше, ніж у цивільному житті. Потрібні й звичайні бухгалтери, економісти, логісти й електрики. До того ж жодному командиру не вигідно відправляти на нуль немотивованих людей”, – наголосив речник.
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…