В Україні в рамках посилення покарання за ухилення від мобілізації громадян призовного віку чекатиме кримінальна відповідальність. Такий розвиток подій для ухилянтів можливий за умови отримання кількох штрафів.
Про це розповів член Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки ВРУ, нардеп від “СН” Олександр Федієнко в інтерв’ю видання “Телеграф”.
За його словами, громадянам, які матимуть кілька штрафів за ухилення від мобілізації, загрожуватиме кримінал. Водночас, штрафи можна буде оскаржити в суді, однак судовий процес може бути складним. Припускає, що не всі будуть в змозі оплатити підвищені розміри штрафів. Також вважає, що масштабного потоку штрафів для ухилянтів не буде.
“Я не думаю, що це буде системно. По-перше, розмір штрафу збільшується. Мова йде про штрафи у розмірі близько 25 тисяч, близько 50 тисяч гривень. Не кожен зможе сплачувати такі штрафи, які будуть передбачені. Тож, точно не буде потоку штрафів. По-друге, згідно з Адміністративним кодексом, після певного штрафу людина може бути притягнута до кримінальної відповідальності”, – повідомив він.
Як відомо, український парламент 9 травня проголосував у цілому проєкт закону №10379, який передбачає посилення покарання для ухилянтів у вигляді більших штрафів та інших різних санкцій.
Відповідний документ працюватиме у парі з новим законом про мобілізацію. Чоловікам призовного віку, які ухилятимуться від служби, доведеться сплачувати підвищені розміри штрафів за порушення правил військового обліку. Покарання передбачене, якщо громадянин не оновив дані в Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, за зміну даних, які відсутні в е-реєстрах. Сума штрафу становитиме від 17 до 25,5 тис. гривень. Для посадовців та юросіб – від 34 до 59,5 тис. гривень.
Ухилянт від мобілізації – це громадянин призовного віку, який ухилився від повістки для уточнення військово-облікових даних, уникнув відправлення в армію.