В Україні хочуть карати поганих командирів: про що йдеться у новому “військовому” законопроєкті

У Верховну Раду України внесли законопроект, який передбачає покарання командирів військових частин за великі втрати в особовому складі.

Відповідний законопроект опубліковано на сайті парламенту.

У проекті закону №11077 передбачається кримінальна відповідальність за віддання явно злочинного наказу чи розпорядження.

Також у цьому документі:

  • уточнюється, що розуміється під явно злочинним наказом чи розпорядженням;
  • визначається, що немає відповідальності за невиконання наказу, якщо цей наказ є явно злочинним, або його неможливо виконати;
  • пропонується визначити, що непокорою не вважається невиконання явно злочинного наказу.

Також цей документ передбачає:

  • кримінальну відповідальність за подання командиром (начальником) військової частини свідомо недостовірної інформації та/або відомостей про самовільний вихід з військової частини або місця служби військовослужбовцям;
  • у разі повернення військовослужбовця, якому інкримінується самовільне залишення частини, у військову частину за своєю волею та у визначений термін під час дії воєнного стану допускається пом’якшене покарання (штраф та службове обмеження). При цьому до п’яти днів збільшується термін, що не вважається самовільним залишенням частини;
  • регулюються питання подання рапорту військовослужбовцям;
  • вводяться такі види покарань для військовослужбовця, як зниження посаді, зниження військовому званні однією ступінь (щодо осіб сержантського (старшинського) і офіцерського складу), зниження військовому званні з переведенням на нижчу посаду (щодо військовослужбовців сержантського).

Також у цьому законопроекті прописується відповідальність командира за втрату понад 50 відсотків особового складу підрозділу (частини) за виконання бойового завдання. Крім того, автори законопроекту пропонують запровадити:

  • додаткову санкцію як позбавлення військового звання чи зниження у званні;
  • кримінальну відповідальність за невиплату військовослужбовцям грошового забезпечення або інших встановлених законом виплат та додаткових винагород;
  • збільшення у два рази строку позбавлення волі за ухилення від призову до Збройних сил України, бригад оперативного призначення Національної гвардії України засудженими, які були звільнені судом з випробуванням для мобілізації;
  • адміністративну відповідальність за ненадання відповіді військовослужбовцю на рапорт.

У цьому ж законопроекті є теза про заклик на військову службу під час мобілізації засуджених та ув’язнених, які не вчинили тяжких злочинів проти життя та здоров’я особи та деяких інших кримінальних правопорушень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Затримано голову Хмельницької МСЕК, яка викидала сумки з 500 тис. дол. через вікно

Працівники ДБР затримали керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи, яку підозрюють у незаконному збагачені. Напередодні у службових кабінетах і…

6 хв. ago

Вчені розгадали секрет привабливості картини “Дівчина з перловою сережкою”

Вчені виміряли реакцію мозку під час перегляду картини "Дівчина з перловою сережкою" Яна Вермера та…

13 хв. ago

Україна перейшла до повільного відступу: NYT описала ситуацію на фронті

В умовах значної чисельної переваги ворога Україна змушена вдаватися до тактики повільного відступу із запеклими боями,…

16 хв. ago

Світло знову продають по 2,64 грн за кВт, але не для всіх: кому пощастило

З 1 жовтня тариф на електроенергію знизиться з 4,32 до 2,64 грн за 1 кВт*год.…

22 хв. ago

Іран, очікуючи на відповідь від Ізраїлю, відвів свої нафтотанкери

Іранські нафтоплави вийшли в міжнародні води через можливий удар Ізраїля по найбільшому нафтовому терміналу Ірану. Влада…

38 хв. ago

На Заході та в Україні ухвалили рішення про переговори з РФ: ЗМІ дізналися деталі

Офіційні особи на Заході та в Україні дійшли згоди щодо рішення, що основою для переговорів…

41 хв. ago