Покарання – не відстрочка: ухилянти, які отримали умовний термін, підлягають мобілізації

Для військовозобов’язаних, які уникають військової служби передбачені покарання. Однак, вони не звільняють ухилянтів від військового обов’язку.

Про це заявив перший заступник голови Національної поліції України — керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

З його слів, ухилянти, які отримали покарання у вигляді умовного терміну позбавлення волі, все одно підлягають мобілізації. Коли суд виносить подібний вирок, він враховує те, що правопорушник є потенційним бійцем ЗСУ, що впливає на спосіб відбування терміну. Однак, якщо підсудний знову порушить закон, то йому загрожує вже реальний строк.

Залежно від запобіжного заходу, чоловіків не звільняє від служби наявність:

  • умовного терміну;
  • досудового розслідування;
  • підозри.

Цуцкірідзе навів як приклад випадок, коли на фронті опинився громадянин України, якого розшукували в одній з країн Балтії з підозрою про викрадення та вбивство людини. Згодом військовий повідомив, що двоє інших його співгромадян, які фігурують у справі, загинули на передовій. Після чого, чоловік отримав підозру в Україні, однак без запобіжного заходу. Тому він продовжує воювати на одному з найскладніших напрямків.

Яке покарання для ухилянтів передбачено в новому законі

Раніше ми писали, що у новій редакції проєкту закону, яку вдосконалив Кабінет міністрів України та представив у парламент, включено значну кількість положень. Однією з них є можливість заблокувати банківські рахунки для певних категорій чоловіків.

Уряд вніс певні зміни до законопроєкту перед його поданням до Верховної Ради України. Зокрема, Кабінет міністрів виключив з переліку деякі пункти, але положення щодо блокування рахунків залишилося в ньому.

Воно передбачає, що чоловіки, які повинні служити в армії, але відмовилися виконувати вимоги територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, можуть стати об’єктом блокування своїх банківських рахунків, на яких розміщені їхні кошти та майно.

Така процедура буде запроваджена за поданням до суду. Це право надається керівникам територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Після цього суд визначатиме подальші дії.

Крім того, в проєкті закону містяться інші значущі зміни, які стосуються відстрочки, призову, військово-лікарської комісії та інших питань.

Ольга Степанова

Recent Posts

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

45 секунд ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 хв. ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

4 хв. ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

6 хв. ago

Нідерланди повернуть українських чоловіків призовного віку

Прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схоф пообіцяв знайти важелі, які допоможуть повернути додому військовозобов’язаних українських чоловіків Прем'єр-міністр Нідерландів…

8 хв. ago

Ізраїль 15 років готував таємну операцію з підриву пейджерів у Лівані

Ізраїль протягом 15 років планував та здійснював операцію з підриву пейджерів у Лівані. Для цього використовувалися…

9 хв. ago