Підготовка переговорів щодо припинення бойових дій в Україні іде повним ходом, вважає політичний експерт Олександр Кочетков. За його словами, про це свідчать розмови про введення на лінію фронту миротворців.
Як відзначив експерт, якщо уявити, що домовленості досягнуто, і війська агресора і ЗСУ відходять від лінії фронту щонайменше на 40 км кожна (щоб неможливо було дістати системами залпового вогню), то на цю смугу довжиною більше 700 км треба завести тисяч 100-120 військових. Обов’язково з важкою зброєю, бронетехнікою та ППО, щоб у Росії не було навіть мрій про прорив цієї оборони. Там треба буде побудувати стаціонарні украплення. А ще, додає експерт, серед миротворців треба буде проводити ротації.
“Тобто, виникає нетривіальна масштабна військово-логістична задача. І до її рішення європейці готуються заздалегідь. При цьому, Україна погоджується з таким підходом і навіть сама закликає миротворців”, — відзначив експерт.
При цьому, на його думку, виникає абсурдна ситуації, із РФ, яка починала війну, щоб не допустити воєнних баз НАТО на території України, а по факту військові НАТО будуть патрулювати лінію розмежування.
“Зазначена активність разом непублічними консультаціями щодо можливих переговорів по припиненню бойових дій свідчить, що з обранням Дональда Трампа багато хто пов’язує спробу призупинення війни на період, допоки Путін здохне. Бо при фюрерові війна триватиме — у недоімперії вистачає грошей, щоб наймати своє гарматне м’ясо”, — вважає Кочетков.
За його інформацією, з попередніх пропозицій для обговорення цікавим є те, що Україна має вийти з Курської та Донецької областей, фактично визнавши, що вона не контролює Донбас, а Росія виходить з Харківської, Запорізької та Херсонської областей, причому, з двох останніх утворюються якісь напівавтономні суб’єкти України.
“Україна не визнає російським Донбас, а от Крим недоімперія наполягає визнати російським. Все це лише якісь попередні начерки. Офіційно мирні пропозиції від Трампа (більшою частиною погоджені з основними учасниками процесу — Україною, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією, Німеччиною) будуть проголошені невдовзі після інаугурації президента США. А вихід на реальні домовленості, якщо вони відбудуться, очікується не раніш, ніж пізня осінь 2025 року”, — вважає експерт.
Тобто, підкреслює Кочетков, у найкращому сценарії активна фаза протистояння триватиме ще рік.
“І будуть запеклі бої на фронті, ракетні-дронові ударі, зокрема, “Орєшником”, по мирних містах України, вимикання світла та інші біди війни. Які треба подолати”, — підсумував експерт.
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…