РФ закрила повітряний простір над Капустіним Яром: Путін вдарить по Україні своїм “Орєшніком”?

Закриття повітряного простору над російським полігоном Капустин Яр змусила багатьох українців насторожитися. Чи не готується Росія до чергових ракетних випробувань, а можливо, й до застосування свого “грізного” “Орєшніка”? Давайте розберемося, що стоїть за цими діями та чи варто нам знову очікувати на ракетну загрозу.

Експерти зазначають, що хоча можливість запуску ракети “Орєшнік” дійсно існує, не завжди закриття повітряного простору пов’язане саме з цим. Полігон Капустин Яр регулярно використовується для різних випробувань та навчань зенітно-ракетних підрозділів російської армії. Тому закриття неба над ним – явище досить звичне.

Навчання чи підготовка до удару?

За словами експерта Каткова, у більшості випадків закриття повітряного простору над Капустиним Яром пов’язане саме з навчаннями або тестуванням техніки. Проте, не можна виключати й того, що Росія може закрити небо безпосередньо перед запуском ракети. Тому пильність втрачати не варто.

“Орєшнік” – зброя залякування?

Експерт вважає, що пуски ракет “Орєшнік” здебільшого мають демонстративний характер та спрямовані на залякування країн Заходу, особливо європейського сегменту НАТО. Він нагадує, що удар по Дніпру слугував своєрідним “попередженням” для Європи та мав символізувати можливість завдання ядерного удару.

“У росіян дійсно є можливості запускати ракети “Орєшнік”, якщо вони мають ці засоби в наявності, – підкреслює Катков. – Щодо заяв про те, що їхня ядерна доктрина не потребує змін через появу цієї ракети, то це не зовсім так. По-перше, вони вже вносили зміни у власну ядерну доктрину. По-друге, “Орєшнік” в будь-якому випадку є балістичною ракетою середньої дальності, яка призначена для завдання ядерного удару”.

Експерт також вважає, що путінська демагогія про те, що “Орєшнік” є конвенційною зброєю, ймовірно, пов’язана з реакцією Заходу після удару по Дніпру. Адже цей удар був демонстрацією саме ядерного удару, націленого не стільки на Україну, скільки на такі міста, як Берлін, Лондон, Париж.

Чи варто боятися “Орєшніка” Європі

За словами Каткова, Росія має достатньо ракет середньої дальності (до 3500 км), щоб дістати до будь-якої точки Європи, включно з Гібралтаром. Тому для загрози європейському сегменту НАТО міжконтинентальні ракети для Росії є надлишковими.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

5 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

15 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

22 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

29 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

38 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

47 хв. ago