Закриття повітряного простору над російським полігоном Капустин Яр змусила багатьох українців насторожитися. Чи не готується Росія до чергових ракетних випробувань, а можливо, й до застосування свого “грізного” “Орєшніка”? Давайте розберемося, що стоїть за цими діями та чи варто нам знову очікувати на ракетну загрозу.
Експерти зазначають, що хоча можливість запуску ракети “Орєшнік” дійсно існує, не завжди закриття повітряного простору пов’язане саме з цим. Полігон Капустин Яр регулярно використовується для різних випробувань та навчань зенітно-ракетних підрозділів російської армії. Тому закриття неба над ним – явище досить звичне.
За словами експерта Каткова, у більшості випадків закриття повітряного простору над Капустиним Яром пов’язане саме з навчаннями або тестуванням техніки. Проте, не можна виключати й того, що Росія може закрити небо безпосередньо перед запуском ракети. Тому пильність втрачати не варто.
Експерт вважає, що пуски ракет “Орєшнік” здебільшого мають демонстративний характер та спрямовані на залякування країн Заходу, особливо європейського сегменту НАТО. Він нагадує, що удар по Дніпру слугував своєрідним “попередженням” для Європи та мав символізувати можливість завдання ядерного удару.
“У росіян дійсно є можливості запускати ракети “Орєшнік”, якщо вони мають ці засоби в наявності, – підкреслює Катков. – Щодо заяв про те, що їхня ядерна доктрина не потребує змін через появу цієї ракети, то це не зовсім так. По-перше, вони вже вносили зміни у власну ядерну доктрину. По-друге, “Орєшнік” в будь-якому випадку є балістичною ракетою середньої дальності, яка призначена для завдання ядерного удару”.
Експерт також вважає, що путінська демагогія про те, що “Орєшнік” є конвенційною зброєю, ймовірно, пов’язана з реакцією Заходу після удару по Дніпру. Адже цей удар був демонстрацією саме ядерного удару, націленого не стільки на Україну, скільки на такі міста, як Берлін, Лондон, Париж.
За словами Каткова, Росія має достатньо ракет середньої дальності (до 3500 км), щоб дістати до будь-якої точки Європи, включно з Гібралтаром. Тому для загрози європейському сегменту НАТО міжконтинентальні ракети для Росії є надлишковими.
Штрафи, накладені територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, не завжди є остаточними. Громадяни України мають…
Акціонер групи "ТАС" Сергій Тігіпко отримав дозвіл від Антимонопольного комітету України (АМКУ) на концентрацію шляхом…
Військово-повітряні сили Ізраїлю готуються до ударів по ядерних об'єктах Ірану після виведення з ладу протиповітряної…
На урочистій церемонії нагородження в Кремлі стався курйозний випадок, коли президент Росії Володимир Путін, роздаючи…
З березня 2025 року для українських біженців у Словаччині змінюються умови отримання грошової допомоги та…
Військові США неминуче відправлять війська до космосу, заявив мільярдер Джаред Айзекман, якого обраний президент США Дональд Трамп висунув на посаду глави NASA.…