Російська влада применшує кількість населених пунктів, над якими втратили контроль під час прориву в Курській області. Станом на 12 серпня є села, в яких помітили бійців ЗСУ, але вони ще не звільнені. З іншого боку, росіяни замовчують, що ситуація ледь не вдвічі гірша. Про те, скільки сіл і міст Курщини могли потрапити під контроль Сил оборони України, розповіли аналітики проєкту DeepState у Telegram-каналі.
Аналітики повідомили, про прорив у Курській області охопив 44 населених пункти, а не 28, як стверджує виконувач обов’язків губернатора Олександр Смірнов. Крім того, є ще 10, статус яких поки що не визначився. Проте вони наголошують, що наведені числа — “вкрай консервативні”, тож насправді просування може бути ще глибшим. Також на DeepState зауважили, що “майже ніхто” не може чітко перелічити втрачені РФ села та міста, навіть фото та відео не підтверджують реальну ситуацію.
“Є села, біля яких була світлина наших бійців, але контроль був не наш”, — наголосили експерти.
На карті проєкту DeepState не відображатиметься актуальна лінія фронту під Курськом, написали аналітики 9 серпня. Вони попередили, що “оновлення будуть із затримками” і вони інколи “не збігатимуться зі свідченнями прямих учасників бойових дій”.
Заява в.о. губернатора Олексія Смірнова, у якій визнано втрату 28 населених пунктів в Курській області, пролунала під час наради з президентом РФ Володимиром Путіним, написали росЗМІ. Смірнов зауважив, що прорив становить у ширину 40 км і має глибину 12 км. З його слів, шукають місця, щоб розмістити 121 тис. росіян, які втекли з місць бойових дій. Проте Путін перервав посадовця і зауважив, що хоче чути інші дані, наприклад, про економіку.
Зазначимо, у звіті Генштабу ЗСУ станом на 16:00 12 серпня не згадується прорив у Курській області. Натомість ідеться про те, що найбільша кількість штурмів була під Покровськом — 25. Тим часом видання The Financial Times із посиланням на українських військових повідомило, що глибина прориву досягає 30 км вглиб РФ. Серед іншого, почались удари по мості через річку Сейм, якою надходить підсилення для підрозділів ЗС РФ біля села Тьоткіне. Крім того, у мережі з’явилося відео з села Дар’їно, розташованого за 4 км від кордону. На кадрах з місця подій видно бійців ЗСУ, які знімають російський прапор із сільради.
Нагадуємо, видання The Sun розкрило деякі деталі прориву в Курській області, у яку залучено начебто 10 тис. українських військових. Водночас Путін ще раз прокоментував події на кордоні: лідер Кремля заявив, чи можуть вони вплинути на можливі переговори.
Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що ратифікує договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю,…
Для українок, які уважно стежать за своїм зовнішнім виглядом, є цікава інформація. Не секрет, що…
Обраний 47-й президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прагне надати та забезпечити мандат американському підприємцю Ілону…
Через значний дефіцит бюджету на 2025 рік Україна може зіткнутися з черговим підвищенням податків. Членкиня…
Стрес давно став невід'ємною частиною сучасного життя, часто викликаючи тривожність і погіршуючи психічне здоров'я. Однак…
З 2025 року українські університети почнуть впроваджувати базову військову підготовку для студентів третього курсу. Це…