Мобілізація скасовується: в Україні різко обмежили списки чоловіків, які через ТЦК відправлять до ЗСУ

У період дії воєнного стану в Україні чоловіків призовного віку можуть звільнити від мобілізації. Це правило розповсюджується на різні категорії осіб, зокрема працівників критично важливих підприємств, окремих держслужбовців і т. д.

Для підготовки цієї інформації використано постанови Кабінету Міністрів №76 та №520, закон 3633-IX, а також офіційні повідомлення прес-служб Міністерства стратегічних галузей та Міністерства економіки.

Про це повідомляє сайт РБК – Україна.

Відповідно до поточних правил, бронювати можна працівників, які працюють:

  1. На підприємствах, установах і організаціях, що мають мобілізаційні завдання або виконують роботу для задоволення потреб Збройних Сил та інших військових формувань.
  2. На підприємствах, установах і організаціях, які виробляють товари, виконують роботи або надають послуги, необхідні для потреб Збройних Сил.
  3. На підприємствах, установах і організаціях, які мають критичне значення для економіки та забезпечення населення в особливий період.

Кількість осіб, які підлягають бронюванню, повинна становити 50% від загальної кількості військовозобов’язаних у підприємствах, установах і організаціях на момент складання списків. У випадку необхідності ця кількість може перевищувати 50%.

Підприємства паливно-енергетичного комплексу, затверджені Міненерго, не обмежуються в кількості броньованих осіб.

Щодо державних службовців, новий закон щодо мобілізації вносить зміни в умови їх бронювання. Так, представникам верховного керівництва, що очолюють обласні, районні та сільські ради, а також міські голови, залишається гарантоване право на бронювання.

Але тепер службовці категорій “Б” і “В” зможуть бути броньовані лише наполовину. Це означає, що керівники окремих відділів та підрозділів можуть бути викликані на військову службу. Це також стосується виконавчого персоналу в державних структурах.

Також під час мобілізації залишається можливість бронювання для представників державних органів, таких як поліція, антикорупційні та правоохоронні органи, служби безпеки, цивільного захисту, а також суддів і штатних співробітників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України.

Ольга Степанова

Recent Posts

Пенсія у 63 роки: що потрібно знати про терміни звернення за виплатами

Пенсійний фонд України відповів на питання, що часто ставиться, про призначення пенсії за віком. Про…

2 хв. ago

Режим сну Меган Маркл і Кейт Міддлтон: які звички приховують королівські сім’ї

Створення оптимального режиму сну має вирішальне значення для забезпечення повноцінного відпочинку. У сучасному світі технологій…

14 хв. ago

Повістки поштою: куди надсилатимуть людям без держреєстрації

Навіть якщо військовозобов’язаний громадянин не має державної реєстрації, це не звільняє його від процесу загальної мобілізації в…

21 хв. ago

На пенсію із повними кишенями грошей: українці можуть отримати одразу 10 окладів

Скористатися можливістю та отримати одразу 10 окладів перед виходом на пенсію можуть працівники державних та…

23 хв. ago

25-річна блондинка всього за тиждень переспала із сотнею студентів та їхніми батьками: рекорд побито

Актриса "кіно для дорослих", 25-річна блондинка Бонні Блу з Великобританії з початку 2024 року набула…

35 хв. ago

Король Чарльз змінює харчові звички: в обідньому меню з’явилося авокадо

Король Великої Британії Чарльз III, відомий своїм щільним графіком і звичкою пропускати обід, почав вносити…

35 хв. ago