Мобілізація в Україні: у Верховній Раді пояснили, чому депутати та їхні діти не воюють

У суспільстві третій рік повномасштабної війни порушується питання мобілізації депутатів. У Верховній Раді відповіли на резонне запитання. Зазначено, що та невелика кількість народних обранців, яка може опинитися на фронті, не зможе кардинально вплинути на ситуацію.

Заступник голови комітету з прав людини Руслан Горбенко прокоментував зміни до мобілізації, які передбачені новим законопроєктом №10449. Він зазначив, що ця ініціатива насамперед потрібна країні, а не окремій політичній силі.

Депутат від фракції “Слуга народу” пояснив, що документ розробляли спільно з Міноборони й він потрібен армії. Він відповів на звинувачення українців у тому, що депутати, чиновники та їхні діти не воюють.

За словами Горбенка, депутатів призовного віку виявиться близько 180 осіб – це дві роти. Цієї кількості потенційних захисників мало.

“На війну це взагалі не вплине, бо якщо взяти будь-яку військову частину, то мінімальна кількість особового складу – це 5-6 тисяч військових. Ну і скажіть, чи допоможуть ці 180 осіб? Думаю, що ні”, – наголосив народний обранець.

За даними парламентаря, зараз “точно служать” 5-8 його колег. Він висловив упевненість у тому, що охочих було б більше, але депутати ВРУ не мають права підписувати контакт на службу з якоюсь військовою частиною, у тому числі й з територіальною обороною. Для того, щоб цивільна особа опинилася на передовій, потрібне відповідне бойове розпорядження.

У поправках до нового законопроєкту є пропозиція, щоб депутат за своїм бажанням міг служити у військовій частині у вільний від сесійних тижнів час. Руслан Горбенко вважає, що у багатьох нардепів точно виникне бажання захищати батьківщину. Причому це будуть не поодинокі випадки.

“Якщо це буде прийнято, то я думаю, що точно ми побачимо вже не п’ять-вісім осіб, які після засідання парламенту їдуть на фронт (хтось оператором дрона, хтось водієм вантажівки), а щонайменше 50-60 депутатів поїдуть, і буде приписано до окремої військової частини”, – цитує політика “Телеграф”.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Вони врятують цю країну”: Залужний пояснив, чому не можна знижувати мобілізаційний вік

Україна не повинна знижувати мобілізаційний вік, якщо в цьому немає критичної потреби. В іншому випадку…

1 хв. ago

Пенсія у 63 роки: що потрібно знати про терміни звернення за виплатами

Пенсійний фонд України відповів на питання, що часто ставиться, про призначення пенсії за віком. Про…

10 хв. ago

Режим сну Меган Маркл і Кейт Міддлтон: які звички приховують королівські сім’ї

Створення оптимального режиму сну має вирішальне значення для забезпечення повноцінного відпочинку. У сучасному світі технологій…

22 хв. ago

Повістки поштою: куди надсилатимуть людям без держреєстрації

Навіть якщо військовозобов’язаний громадянин не має державної реєстрації, це не звільняє його від процесу загальної мобілізації в…

29 хв. ago

На пенсію із повними кишенями грошей: українці можуть отримати одразу 10 окладів

Скористатися можливістю та отримати одразу 10 окладів перед виходом на пенсію можуть працівники державних та…

31 хв. ago

25-річна блондинка всього за тиждень переспала із сотнею студентів та їхніми батьками: рекорд побито

Актриса "кіно для дорослих", 25-річна блондинка Бонні Блу з Великобританії з початку 2024 року набула…

43 хв. ago