Лише третина залишається в строю: ЗСУ місяцями чекають на ремонт західної зброї, – DW

Коли західна зброя пошкоджується у війні в Україні, її доводиться відправляти на ремонт за кордон, і часто на неї доводиться чекати місяцями, пише DW.

Як розповів виданню один з українських артилеристів, військові дуже цінують німецькі Panzerhaubitze 2000, відзначаючи їхню якість і точність. Однак гаубиці використовуються на фронті занадто інтенсивно, що призводить до частих поломок.

Найпоширенішими проблемами є збої в програмному забезпеченні, перегрів систем управління і стволів гармат. За словами командира дивізії, іноді з ладу виходить до двох третин німецьких гаубиць. При цьому навіть ремонт, який українські техніки могли б виконати на місці, наприклад, заміна стволів, затягується через відсутність запчастин.

“Скільки часу знадобиться на ремонт, залежить від запасних частин: від двох до шести місяців”, – каже військовий.

Коментуючи цю проблему, Маркус Фабер, голова комітету Бундестагу з оборони, заявив газеті Bild: “Абсурдно, що наразі через відсутність запчастин виходить з ладу більше систем озброєнь, ніж унаслідок ворожого вогню”.

Водночас зараз докладаються зусилля, щоб мінімізувати затримки і бюрократичні перепони.

Так, франко-німецька збройова група KNDS, яка виробляє гаубиці, на початку жовтня відкрила дочірнє підприємство та офіс у Києві. Це дасть змогу поліпшити координацію з українською владою і ремонтними майстернями та прискорити ремонт техніки.

“Інсайдери повідомляють, що обладнання, необхідне для ремонту гаубиць, танків та іншої важкої техніки, вже почало надходити в Україну з Німеччини та Франції”. – пише DW.

В уряді Німеччини заявили, що прагнуть забезпечити ЗСУ комплексними матеріалами для самостійного пошуку несправностей і технічного обслуговування

Ремонт військової техніки також сповільнюється через бюрократію. У Німеччині на кожну запасну частину необхідно отримувати окрему ліцензію на експорт озброєнь, і, за словами представника однієї з оборонних компаній, на це можуть іти місяці. За його словами, виробники зацікавлені у створенні “військової Шенгенської зони”, що спростить процес отримання дозволів у рамках Європейського союзу, і прискорить транспортування зброї між країнами-членами, без експортних ліцензій. Джерело з німецької оборонної компанії сказало DW, що було б важливо, щоб Україна стала частиною цього процесу.

Коломієць Надія

Recent Posts

Чому виникають судоми в ногах та ознакою яких хвороб вони можуть бути

Судоми в ногах – це неконтрольовані скорочення м’язів, які часто супроводжуються болем і дискомфортом. Вони…

6 хв. ago

Як зробити смажену картоплю хрусткою та ніжною одночасно: поради від шеф-кухаря

З настанням холодів страви з картоплі стають особливо популярними. Чи то пюре, чи запечена, варена…

15 хв. ago

Боротьба з ухилянтами вийшла на новий рівень: у Раді все спростили, більше не побігаєш від ТЦК

ТЦК мають право виписати штраф військовозобов'язаним чоловікам, якщо вони не з'являться на пошту для отримання…

24 хв. ago

Найдоступніший українцям фрукт продовжує дорожчати: скільки коштує кілограм

Ціни на яблука в Україні продовжують зростати через активний попит та обмежену пропозицію високоякісної продукції. Наразі вони вже…

32 хв. ago

Як законно заготовити дрова, щоб не отримати штраф

Заготівля дров є одним з пріоритетів для українців, які опалюють власне житло твердим паливом. Однак…

43 хв. ago

Зупинка транзиту газу через Україну: Фіцо погрожує заблокувати допомогу ЄС

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо пригрозив заблокувати додаткову допомогу для України з боку Європейського союзу. Він заявив, що…

52 хв. ago