З ухваленням нового мобілізаційного закону служба у лавах Збройних сил України (ЗСУ) стає реальною перспективою для дедалі ширшого кола військовозобов’язаних. Однак не всі підлягають призову до армії за станом здоров’я.
Згідно із законодавством, є певний перелік хвороб, що не дозволяє службу в лавах Сил оборони. Серед них – захворювання ротової порожнини.
Так, мобілізації не підлягають військовозобов’язані з травмами, що супроводжуються значними порушеннями функцій губи та ротової порожнини.
Крім того, на службу в армію не візьмуть, якщо виявлені щелепно-лицьові аномалії (крім вроджених), включаючи аномалії прикусу зі значними порушеннями дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної та мовної функцій. Людину з такими діагнозами виключають із військового обліку.
Однак, якщо у людини виявлені ті ж аномалії з помірними та незначними порушеннями дихальної, нюхової, ковтальної та мовної функцій, вона вважається придатною до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВНЗ, навчальних центрах, установах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення та охорони.
Тимчасово непридатними вважаються військовозобов’язані, у яких діагностували стоматити, гінгівіти, хейліти та інші захворювання слизової порожнини рота, слинних залоз та піддаються лікуванню язика. Їх відправляють на лікування.
Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…