Закон про мобілізацію: в Міноборони заявили про зміну підходу до війни

У відомстві вказали, що настане край ситуації, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям.

Коли закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня, то передусім зміниться підхід до цієї війни. Держава має розуміти, скільки чоловіків віком 18-60 років є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто з них має право на бронювання чи відстрочку.

Про це речник Міноборони України Дмитро Лазуткін розповів у ефірі “Еспресо”.

“Якщо говорити глобально, то з 18 травня, коли набуває чинності закон про мобілізацію, то передусім змінюється і підхід до цієї війни. Тому що та історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь, що цьому вже приходить край”, – висловився речник Міноборони.

Він додав, що разюча відмінність, яка кидалася щоразу в очі під час повернення з Донбасу до Києва, Львова чи інших мирних міст, не є нормальною.

“Можливо, це було б нормально, якби у нас був слабкий ворог, однак у цьому випадку треба мобілізуватися всій країні, всьому суспільству. Від 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають уточнити свої дані у ТЦК та СП, є можливість це зробити в електронному кабінеті, а також у ЦНАП“, – нагадав Лазуткін.

Він зазначив, що державі необхідно розуміти, скільки чоловіків призовного віку є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто завів третю дитину і має право на бронювання чи відстрочку, хто переїхав і змінив місце проживання.

Лазуткін звернув увагу на зміни у бронюванні і той факт, що на військовий облік мають стати пенсіонери силових структур.

“Зараз чиновники категорії “Б” (керівники та заступники керівників державних органів) та “В” (інші посади державної служби) будуть бронюватися лише на 50%, а не на 100%, як раніше. Залишаться заброньованими чиновники категорії “А” (вищий корпус державної служби)”, – повідомив речник оборонного відомства.

“Крім того, пенсіонери силових структур також тепер стають на облік. Це була чутлива тема, про яку багато говорили, і також певною мірою відповідає запиту на справедливість”, – зазначив Лазуткін.

Ольга Степанова

Recent Posts

Удар балістикою по Дніпру: аналітик пояснив, чому не було руйнувань

Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…

2 хв. ago

Стефанчук нагородив “за особливі заслуги” підсанкційного болгарського олігарха

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…

8 хв. ago

ЗСУ ліквідували продюсера телеканалу Russia Today

ЗСУ ліквідували російського пропагандиста, продюсера телеканалу Russia Today Магомеда Бучаєва. Це сталося у Часовому Яру Донецької…

14 хв. ago

Місто збунтувалося через тверезість. Тут 120 років не бачили алкоголю

Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…

20 хв. ago

Мобілізація в Україні: які права мають батьки дітей з інвалідністю

Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…

23 хв. ago

Космічні пенсії: як масово оминають обмеження та отримують до 390 тис. грн на місяць

В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…

25 хв. ago