Закон про мобілізацію: в Міноборони заявили про зміну підходу до війни

У відомстві вказали, що настане край ситуації, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям.

Коли закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня, то передусім зміниться підхід до цієї війни. Держава має розуміти, скільки чоловіків віком 18-60 років є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто з них має право на бронювання чи відстрочку.

Про це речник Міноборони України Дмитро Лазуткін розповів у ефірі “Еспресо”.

“Якщо говорити глобально, то з 18 травня, коли набуває чинності закон про мобілізацію, то передусім змінюється і підхід до цієї війни. Тому що та історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь, що цьому вже приходить край”, – висловився речник Міноборони.

Він додав, що разюча відмінність, яка кидалася щоразу в очі під час повернення з Донбасу до Києва, Львова чи інших мирних міст, не є нормальною.

“Можливо, це було б нормально, якби у нас був слабкий ворог, однак у цьому випадку треба мобілізуватися всій країні, всьому суспільству. Від 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають уточнити свої дані у ТЦК та СП, є можливість це зробити в електронному кабінеті, а також у ЦНАП“, – нагадав Лазуткін.

Він зазначив, що державі необхідно розуміти, скільки чоловіків призовного віку є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто завів третю дитину і має право на бронювання чи відстрочку, хто переїхав і змінив місце проживання.

Лазуткін звернув увагу на зміни у бронюванні і той факт, що на військовий облік мають стати пенсіонери силових структур.

“Зараз чиновники категорії “Б” (керівники та заступники керівників державних органів) та “В” (інші посади державної служби) будуть бронюватися лише на 50%, а не на 100%, як раніше. Залишаться заброньованими чиновники категорії “А” (вищий корпус державної служби)”, – повідомив речник оборонного відомства.

“Крім того, пенсіонери силових структур також тепер стають на облік. Це була чутлива тема, про яку багато говорили, і також певною мірою відповідає запиту на справедливість”, – зазначив Лазуткін.

Ольга Степанова

Recent Posts

Найкращі авто для зими: моделі, що легко впораються зі снігом

Нові  автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…

7 хв. ago

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

16 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

16 хв. ago

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

25 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

33 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

53 хв. ago