Закон про мобілізацію: в Міноборони заявили про зміну підходу до війни

У відомстві вказали, що настане край ситуації, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям.

Коли закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня, то передусім зміниться підхід до цієї війни. Держава має розуміти, скільки чоловіків віком 18-60 років є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто з них має право на бронювання чи відстрочку.

Про це речник Міноборони України Дмитро Лазуткін розповів у ефірі “Еспресо”.

“Якщо говорити глобально, то з 18 травня, коли набуває чинності закон про мобілізацію, то передусім змінюється і підхід до цієї війни. Тому що та історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь, що цьому вже приходить край”, – висловився речник Міноборони.

Він додав, що разюча відмінність, яка кидалася щоразу в очі під час повернення з Донбасу до Києва, Львова чи інших мирних міст, не є нормальною.

“Можливо, це було б нормально, якби у нас був слабкий ворог, однак у цьому випадку треба мобілізуватися всій країні, всьому суспільству. Від 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають уточнити свої дані у ТЦК та СП, є можливість це зробити в електронному кабінеті, а також у ЦНАП“, – нагадав Лазуткін.

Він зазначив, що державі необхідно розуміти, скільки чоловіків призовного віку є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності, хто завів третю дитину і має право на бронювання чи відстрочку, хто переїхав і змінив місце проживання.

Лазуткін звернув увагу на зміни у бронюванні і той факт, що на військовий облік мають стати пенсіонери силових структур.

“Зараз чиновники категорії “Б” (керівники та заступники керівників державних органів) та “В” (інші посади державної служби) будуть бронюватися лише на 50%, а не на 100%, як раніше. Залишаться заброньованими чиновники категорії “А” (вищий корпус державної служби)”, – повідомив речник оборонного відомства.

“Крім того, пенсіонери силових структур також тепер стають на облік. Це була чутлива тема, про яку багато говорили, і також певною мірою відповідає запиту на справедливість”, – зазначив Лазуткін.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 годину ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

1 годину ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

2 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

2 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago