Суди завалять позовами ТЦК проти ухилянтів: Малюська розповів, до чого готуватися

Міністр юстиції Денис Малюська розповів про нові покарання та судові позови для ухилянтів та провів паралелі між ними та позовами за несплату аліметів. Міністр упевнений, що незважаючи на велике навантаження на суди, вже з 18 травня ці позови зможуть бути розглянуті вчасно, пише Судово-юридична газета.

З 18 травня набере чинності закон про мобілізацію, згідно з яким ухилянтів зможуть карати в судовому порядку. Денис Малюська вважає, що обмеження для ухилянтів дуже близькі до покарань, які застосовуються для громадян, що не сплачують аліменти. За словами міністра, таких справ у судах – тисячі, і вони все одно справляються, тому надалі судова система впорається і з навантаженням за позовами про ухилення.

У той же час Денис Малюська не виключає, що кількість можливих розглядів у справах ухилянтів стане, з одного боку, “викликом” для судової системи, але з іншого боку він не виключив можливості, що подібних справ з’явиться не так багато, як цього очікують.

“З іншого боку, можливо, не варто очікувати, що це буде такий величезний потік справ. І знову ж таки, це не є якісь нові механізми. У нас, наприклад, ці механізми обмеження – вони схожі з тими, які в нас застосовуються до неплатників аліментів. Таких неплатників аліментів в Україні історично була цифра приблизно десь півмільйона громадян. Нічого, якось суди впоралися з півмільйоном. Я думаю, що тут буде істотно менше. Безумовно, з неплатниками аліментів це не була разова акція, але і тут я теж не думаю, що це буде якась разова”, – зазначив Денис Малюська.

Також Міністр юстиції наголосив, що щоб уникнути навантаження на суди, вже зараз необхідно проводити комплексну роботу з підготовки до такого сценарію.

“Але знову ж таки ризик певний є, його потрібно правильно направити, працювати з ТЦК, розмовляти з судами з приводу вивчення їх завантаженості, швидкості та оперативності – це все складна робота, яку потрібно скоординувати”, – заявив міністр.

Також він додав, що у Реєстрі військовозобов’язаних не буде жодної інформації, якої немає в інших українських громадських реєстрах. Тому запуск нового реєстру не нестиме додаткової небезпеки для громадян.

Ольга Степанова

Recent Posts

Заплатите більше, навіть якщо фактично споживаєте менше: газовики зробили попередження

Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…

6 хв. ago

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

15 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

23 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

33 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

42 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

50 хв. ago