Суди завалять позовами ТЦК проти ухилянтів: Малюська розповів, до чого готуватися

Міністр юстиції Денис Малюська розповів про нові покарання та судові позови для ухилянтів та провів паралелі між ними та позовами за несплату аліметів. Міністр упевнений, що незважаючи на велике навантаження на суди, вже з 18 травня ці позови зможуть бути розглянуті вчасно, пише Судово-юридична газета.

З 18 травня набере чинності закон про мобілізацію, згідно з яким ухилянтів зможуть карати в судовому порядку. Денис Малюська вважає, що обмеження для ухилянтів дуже близькі до покарань, які застосовуються для громадян, що не сплачують аліменти. За словами міністра, таких справ у судах – тисячі, і вони все одно справляються, тому надалі судова система впорається і з навантаженням за позовами про ухилення.

У той же час Денис Малюська не виключає, що кількість можливих розглядів у справах ухилянтів стане, з одного боку, “викликом” для судової системи, але з іншого боку він не виключив можливості, що подібних справ з’явиться не так багато, як цього очікують.

“З іншого боку, можливо, не варто очікувати, що це буде такий величезний потік справ. І знову ж таки, це не є якісь нові механізми. У нас, наприклад, ці механізми обмеження – вони схожі з тими, які в нас застосовуються до неплатників аліментів. Таких неплатників аліментів в Україні історично була цифра приблизно десь півмільйона громадян. Нічого, якось суди впоралися з півмільйоном. Я думаю, що тут буде істотно менше. Безумовно, з неплатниками аліментів це не була разова акція, але і тут я теж не думаю, що це буде якась разова”, – зазначив Денис Малюська.

Також Міністр юстиції наголосив, що щоб уникнути навантаження на суди, вже зараз необхідно проводити комплексну роботу з підготовки до такого сценарію.

“Але знову ж таки ризик певний є, його потрібно правильно направити, працювати з ТЦК, розмовляти з судами з приводу вивчення їх завантаженості, швидкості та оперативності – це все складна робота, яку потрібно скоординувати”, – заявив міністр.

Також він додав, що у Реєстрі військовозобов’язаних не буде жодної інформації, якої немає в інших українських громадських реєстрах. Тому запуск нового реєстру не нестиме додаткової небезпеки для громадян.

Ольга Степанова

Recent Posts

Financial Times розкрила умови можливого миру між Україною та Росією

Україна та її західні союзники обговорюють можливий компроміс, за яким Київ може отримати членство в НАТО…

2 хв. ago

Підозрюють у “контрабанді” людей: у Польщі затримали двох українців

У Польщі затримали двох українців, яких підозрюють у допомозі нелегалам перетинати польсько-білоруський кордон. Про це повідомили у…

7 хв. ago

Стосується всіх, хто має бойлер: демонтуйте або готуйтеся платити більше

Для власників бойлерів встановлені правила, ігнорування яких може спричинити переплату за комунальні послуги. Про це нагадав Центр…

10 хв. ago

Зірці легендарного мему в мережі вже 32 роки: який вигляд має дівчина зараз (фото)

Зірці відомого мему, який отримав назву "Дівчинка-катастрофа", Зої Рот вже 32 роки.  Цікаво, що це фото з…

24 хв. ago

Одеська чиновниця облаяла та побила водія маршрутки. Відео

В Одесі чиновниця ОВА влаштувала скандал із водієм маршрутки. Місцеві паблики показали відео конфлікту жінки…

30 хв. ago

Російський журналіст Познер потрапив у «список Путіна»: що це означає

4 жовтня 90-річного журналіста та телеведучого Володимира Познера внесли до «списку Путіна». Це сталося на…

34 хв. ago