Готуємось на початок травня: мобілізація радикально зміниться — всі подробиці

У Комітеті з нацбезпеки продовжується робота над законопроєктом про внесення правок у мобілізацію. У Telegram-каналі Залізний нардеп з’явилися деталі, скільки правок розглянуто та прийнято.

Відомо, що понад 4 тисячі правок до другого читання подали нардепи і їх треба вивчити членам комісії. Нардеп Ярослав Железняк поділився, що 1976 чи 45% від усіх правок було прийнято або повністю, або частково.

Железняк зазначив, що кожну другу правку, згідно зі статистикою, було прийнято. Він навів дані, що 1226 правок враховано частково, 506 – враховано, а ще 244 прийнято редакційно.

Зазначається, що серед авторів правок, найбільшу кількість чиїх було враховано, є Дмитро Разумков, Ігор Фріз та Юрій Здебський. Також і голови Комітету Олександра Завітневича також прийнято чимало пропозицій.

Желєзняк також зазначив, що чимало правок було подано від різних депутатів, але однакових за змістом. Наприклад, умовно щодо аспірантів прибрати текст у першому читанні подало кілька десятків депутатів. Якщо одна врахована, тоді й купа інших правок буде врахована. Те саме стосується обмеження на в’їзд чи арешт рахунків, чи цінностей.

Також депутат зазначив, що час набрання чинності законом залишився тим самим – 1 місяць після публікації. Желєзняк зазначив, що на скільки йому відомо, цю норму міняти не збираються.

Нардеп поділився, що нового тижня з 11 березня Комітет має підготувати остаточну таблицю. Далі парламент розгляне виправлення наступного пленарного тижня.

За його прогнозом, загалом закон може бути ухвалений у парламенті до 20-х чисел березня. У кращому разі закон підпишуть та опублікують на початку квітня.

Потім буде ще місяць на те, щоб закон набув чинності. Тому він зможе заробити лише приблизно на початку травня цього року.

Желєзняк ще раз зазначив, що це попередній прогноз, якщо не станеться збій, тоді варто орієнтуватися на такі терміни.

Ольга Степанова

Recent Posts

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

5 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

8 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

11 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

14 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago