Згідно з новим законом про мобілізацію, ухилення від призову на військову службу передбачає кримінальну відповідальність. В коментарі 24 Каналу юристка громадської організації “Юридична сотня” Інна Сімакіна пояснила, чи варто вважати ухилянтами всіх, хто відмовився від повістки.
За словами експертки, відповідь на це питання присутня у статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Сімакіна зазначила, що з 18 травня, коли цей закон набуде чинності, поважними причинами, які не дають змоги військовозобов’язаному з’явитися у відповідні органи, щоб отримати повістку, є:
Крім того, експертка нагадала, що законодавство України передбачає низку інших обставин, які можуть перешкоджати своєчасно з’явитися за повісткою в ТЦК. Проте всі вони повинні мати документальне підтвердження. Тому військовозобов’язаний повинен впродовж трьох днів з моменту виникнення цих обставин повідомити про них ТЦК.
“Людина набуває статус ухилянта за рішенням суду. Після того, як отримала персональну повістку, що зобов’язує з’явитися у визначену дату та час до Центрів комплектування для проходження військової служби”, — підкреслила юристка.
Водночас Інна Сімакіна додала, що до набуття чинності закону значна частина підсудних отримували 3 роки в’язниці з умовним відбуванням покарання. І хоча воно досись м’яке, це не звільняє ухилянта від повторної мобілізації.
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…