Згідно з новим законом про мобілізацію, ухилення від призову на військову службу передбачає кримінальну відповідальність. В коментарі 24 Каналу юристка громадської організації “Юридична сотня” Інна Сімакіна пояснила, чи варто вважати ухилянтами всіх, хто відмовився від повістки.
За словами експертки, відповідь на це питання присутня у статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Сімакіна зазначила, що з 18 травня, коли цей закон набуде чинності, поважними причинами, які не дають змоги військовозобов’язаному з’явитися у відповідні органи, щоб отримати повістку, є:
Крім того, експертка нагадала, що законодавство України передбачає низку інших обставин, які можуть перешкоджати своєчасно з’явитися за повісткою в ТЦК. Проте всі вони повинні мати документальне підтвердження. Тому військовозобов’язаний повинен впродовж трьох днів з моменту виникнення цих обставин повідомити про них ТЦК.
“Людина набуває статус ухилянта за рішенням суду. Після того, як отримала персональну повістку, що зобов’язує з’явитися у визначену дату та час до Центрів комплектування для проходження військової служби”, — підкреслила юристка.
Водночас Інна Сімакіна додала, що до набуття чинності закону значна частина підсудних отримували 3 роки в’язниці з умовним відбуванням покарання. І хоча воно досись м’яке, це не звільняє ухилянта від повторної мобілізації.
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…