Навіть дві стіни не врятують: Шахеди оснастили термобаричними бомбами – хто у найбільшій небезпеці

Росія перейшла на новий рівень руйнівних атак по Україні, оснащуючи дрони Shahed-136 термобаричними бойовими частинами ТБ БЧ-50, призначеними для максимального ураження у міських умовах. Використання таких боєприпасів не тільки збільшує руйнівний потенціал ударів, але й ставить під загрозу життя тисяч цивільних мешканців.

Термобарична бойова частина ТБ БЧ-50 — це сучасний однотактовий вибуховий пристрій, який не лише генерує вогняну хмару температурою 2400-2600 °C, а й має уламковий ефект завдяки 2306 готовим уражаючим елементам. Її вага становить 52,4 кг, що робить її одним із найбільш потужних боєприпасів у арсеналі ірансько-російських дронів.

Термобарична зброя росіян. Фото: t.me/oko18_channel

На відміну від двотактових попередників, ТБ БЧ-50 одразу після підриву створює потужну вибухову хвилю, яка викликає рух термобаричної суміші, спричиняючи миттєве займання та утворення “вогняної хмари”. Ця суміш заповнює весь простір ураженого приміщення, охоплюючи кілька кімнат і знищуючи все живе. Особливо небезпечною вона є в закритих приміщеннях, де уникнути її дії майже неможливо.

Термобарична зброя. Фото: Defence

Про існування ТБ БЧ-50 стало відомо завдяки витоку даних із серверів російської компанії “Алабуга”, яка займається розробкою та модернізацією цих дронів у Татарстані. Інформація свідчить, що ця бойова частина використовується найбільш активно з квітня 2024 року, однак саме зараз спостерігається масове застосування цього озброєння для атак по українських містах, зокрема по Києву.

Вибір термобаричних боєприпасів для ударів по міських цілях не випадковий. Вони особливо ефективні для ураження будівель, бо здатні проникати вглиб приміщень і охоплювати декілька кімнат одночасно. Росія свідомо обирає таку тактику з метою максимального ураження цивільного населення та створення атмосфери терору і небезпеки.

З огляду на особливості ТБ БЧ-50, класичне правило “двох стін”, яке зазвичай рятує від уламкових боєприпасів, у випадку термобаричного вибуху може не спрацювати повною мірою. Проте все ж є кілька порад, як зменшити ризики:

  • Зачиняйте міжкімнатні двері — це допоможе частково обмежити поширення вогняної хмари в приміщенні.
  • Перебувайте у внутрішніх приміщеннях — уникайте перебування біля вікон і стін, що виходять на вулицю.
  • Переходьте в укриття — це залишається найефективнішим способом захисту від термобаричних вибухів.
Ткаченко Валентина

Recent Posts

Королю Чарльзу – 76. Монарша родина показала святковий портрет іменинника

Британський король Чарльз ІІІ 14 листопада відзначає 76-річчя. З цього приводу пресслужба монаршої родини показала святковий портрет іменинника. На…

17 секунд ago

Дохід українських біженців у Польщі сягає до 5 тисяч злотих

Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…

24 хв. ago

ВЛК та ТЦК попали «під роздачу»: лікарів і військових перевірять – винних покарають

Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…

34 хв. ago

Нардепу Шевченку вручили підозру про держзраду та затримали

Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…

51 хв. ago

Дикий накинувся на чоловіків у тилу: винні у проблемах на фронті

Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…

59 хв. ago

Таїланд вирішив зробити ставку на “веселковий туризм”

Після того як Таїланд 2024 року легалізував одностатеві шлюби, влада країни націлилася на просування так званого…

1 годину ago