Навіть дві стіни не врятують: Шахеди оснастили термобаричними бомбами – хто у найбільшій небезпеці

Росія перейшла на новий рівень руйнівних атак по Україні, оснащуючи дрони Shahed-136 термобаричними бойовими частинами ТБ БЧ-50, призначеними для максимального ураження у міських умовах. Використання таких боєприпасів не тільки збільшує руйнівний потенціал ударів, але й ставить під загрозу життя тисяч цивільних мешканців.

Термобарична бойова частина ТБ БЧ-50 — це сучасний однотактовий вибуховий пристрій, який не лише генерує вогняну хмару температурою 2400-2600 °C, а й має уламковий ефект завдяки 2306 готовим уражаючим елементам. Її вага становить 52,4 кг, що робить її одним із найбільш потужних боєприпасів у арсеналі ірансько-російських дронів.

Термобарична зброя росіян. Фото: t.me/oko18_channel

На відміну від двотактових попередників, ТБ БЧ-50 одразу після підриву створює потужну вибухову хвилю, яка викликає рух термобаричної суміші, спричиняючи миттєве займання та утворення “вогняної хмари”. Ця суміш заповнює весь простір ураженого приміщення, охоплюючи кілька кімнат і знищуючи все живе. Особливо небезпечною вона є в закритих приміщеннях, де уникнути її дії майже неможливо.

Термобарична зброя. Фото: Defence

Про існування ТБ БЧ-50 стало відомо завдяки витоку даних із серверів російської компанії “Алабуга”, яка займається розробкою та модернізацією цих дронів у Татарстані. Інформація свідчить, що ця бойова частина використовується найбільш активно з квітня 2024 року, однак саме зараз спостерігається масове застосування цього озброєння для атак по українських містах, зокрема по Києву.

Вибір термобаричних боєприпасів для ударів по міських цілях не випадковий. Вони особливо ефективні для ураження будівель, бо здатні проникати вглиб приміщень і охоплювати декілька кімнат одночасно. Росія свідомо обирає таку тактику з метою максимального ураження цивільного населення та створення атмосфери терору і небезпеки.

З огляду на особливості ТБ БЧ-50, класичне правило “двох стін”, яке зазвичай рятує від уламкових боєприпасів, у випадку термобаричного вибуху може не спрацювати повною мірою. Проте все ж є кілька порад, як зменшити ризики:

  • Зачиняйте міжкімнатні двері — це допоможе частково обмежити поширення вогняної хмари в приміщенні.
  • Перебувайте у внутрішніх приміщеннях — уникайте перебування біля вікон і стін, що виходять на вулицю.
  • Переходьте в укриття — це залишається найефективнішим способом захисту від термобаричних вибухів.
Ткаченко Валентина

Recent Posts

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

31 хв. ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

2 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

2 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

2 години ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

2 години ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

3 години ago