Українські біженці дуже вигідні для Чехії: економіст дав пояснення

Наплив працездатних людей для Чехії і її економіки є максимально доцільним, адже дозволяє закрити ті вакансії які довгий час порожніли

Біженці не забирають робочі місця в чехів, а навпаки – дають користь чеському сусупільству.  Вплив біженців на економіку пояснив економіст Петр Бартонь із інвестиційної групи Natland. Про це пише Radio Prague International.

«Вони (українці – «Главком») з економічного погляду є новою робочою силою і, незважаючи на надану їм значну соціальну допомогу, завжди вигідні чеській державі. Адже українці платять податки і займають ті робочі місця, які вже давно лишаються вакантними», – зазначив Петр Бартонь.

Водночас, експерт спростував ще одне побоювання: якби українці забирали у чехів робочі місця, у країні зростало б безробіття. Водночас, вона вже довгий час перебуває на дуже низькому рівні, переконаний чеський фахівець.

Як пише Radio Prague International, спираючись на дані МВС Чехії, з початку повномасштабної війни Росії проти України країна ухвалила понад 600 тисяч українських біженців. Станом на 1 липня у країні було зареєстровано понад 360 тисяч українців із тимчасовим захистом.

Водночас, звертає увагу Бартонь, чеська держава могла б отримати від біженців і значно більше користі – але цьому заважає дуже тривалий процес визнання фахової кваліфікації. Бо ж біженці, які прибувають до Чехії, часто є освіченими фахівцями в тих галузях, у яких тривалий час бракує працівників. Ці люди, якби їм було легше отримати визнання своєї кваліфікації, змогли б заповнити більше місць, для яких зараз не вистачає людей.

«Низьке безробіття означає, що ті, хто міг би працювати на тих місцях, сьогодні знаходять роботу на вищих посадах, бо там теж бракує людей», – пояснює ситуацію він.

Натомість українці, які не мають визнаної в Чехії кваліфікації, влаштовуються на некваліфіковану роботу. «А нашою метою має бути, щоб навіть якщо вони почнуть із самого низу, то змогли швидко пробитися нагору», – додає Бартонь.

Нагадаємо, чеська поліція розпочала перевірку місця проживання українських біженців через збільшення випадків надання фіктивних даних, що може призвести до втрати можливості отримувати фінансову підтримку. 

З 1 вересня у Чехії набудуть чинності нові правила надання житла для біженців. Українцям рекомендують надавати актуальну інформацію про своє проживання, щоб уникнути проблем із законом та забезпечити доступ до необхідної допомоги.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Як сон впливає на серце: кардіологи назвали найгіршу нічну звичку

Різні дослідження демонстрували безліч небезпечних нічних звичок - наприклад, келих вина перед сном, як заявляють учені, шкідливий…

3 години ago

Дзижчить і пускає бульбашки: учені розповіли, як доісторичний крокодил шукає собі пару

Стародавній крокодил Гавіал відомий своєю довгою, худорлявою мордою, яка виглядає так, ніби його прищемили дверима. У дорослого…

3 години ago

Будинки, які виділили українським біженцям, знесуть

У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки…

3 години ago

Жінка хоче розлучитися з чоловіком, з яким прожила 25 років, через “просту” звичку

Жінка розглядає можливість розлучення з чоловіком через, здавалося б, "просту" звичку, з якою вона більше…

3 години ago

У Раді заявили, що лікарям ВЛК дали вказівку визнавати всіх придатними до служби

Лікарі військово-лікарських комісій (ВЛК) отримали вказівки визнавати всіх чоловіків придатними до військової служби. А непридатних називають "окремою…

3 години ago

Заощаджуйте світло чи щось купили: за що можуть позбавити субсидії на зиму

Міністерство соціальної політики України розробило комплекс заходів для підтримки громадян у майбутній зимовий період. Ці…

3 години ago