9-11 липня 2024 року у Вашингтоні відбудеться триденний саміт лідерів НАТО. Вперше у ньому візьмуть участь лідери 32 країн Альянсу — його повний склад з того часу, як до НАТО приєдналися Швеція та Фінляндія.
Тема війни РФ проти України буде однією з провідних — особливо після удару, який Росія завдала напередодні по Києву, лікарні «Охматдит» та іншим містам України, пише New Voice .
Саміт НАТО у Вашингтоні присвячений знаковій даті – 75-річчю Альянсу, який був заснований 4 квітня 1949 року після підписання Північноатлантичного договору в столиці США.
Це перший саміт після вступу Швеції до НАТО і останній для Єнса Столтенберга на посаді генерального секретаря Альянсу: з жовтня 2024 року на цій посаді його замінить прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте .
Президент України Володимир Зеленський ще на початку 2024 року заявив, що сподівається на два рішення на Вашингтонському саміті НАТО — про передачу нових систем ППО та конкретні кроки назустріч членству України в Альянсі.
Очікується, що Зеленський буде серед гостей саміту. За даними Білого дому, президент США Джо Байден спільно з президентом України 11 липня проведуть захід на полях саміту, де братимуть участь лідери близько 20 країн, які підписали двосторонні угоди щодо безпеки з Україною. Крім того, на 11 липня заплановано засідання Ради Україна – НАТО.
За даними західних ЗМІ, союзники по НАТО попередньо домовилися профінансувати військову допомогу Україні у 2025 році на суму 40 млрд євро, відповідне рішення має бути затверджено на саміті.
Як писали напередодні саміту одразу кілька впливових західних ЗМІ, прямого запрошення чи конкретного шляху до членства в НАТО Україна на цьому саміті не отримає.
Однак Альянс планує оголосити про нові заходи підтримки України, щоб зміцнити її довгостроковість та гарантованість незалежно від того, хто буде наступним президентом США — навіть якщо їм оберуть Дональда Трампа , найбільшого НАТО-скептика в історії США та противника нарощування допомоги Україні.
Як очікується, у Вашингтоні країни НАТО оголосять про створення нового командування Альянсу в німецькому Вісбадені, яке координуватиме постачання військової техніки до Києва та навчання українських військових. До роботи в цій структурі мають залучити 700 військовослужбовців США та інших країн-членів НАТО. Командування візьме на себе більшу частину місії, яку виконували американські військові після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Крім того, за інформацією Wall Street Journal, Альянс планує відправити до Києва високопоставленого громадянського чиновника, який зосередиться на контактах з Україною щодо її довгострокових потреб у воєнній модернізації та невійськовій підтримці. Він також підтримуватиме зв’язок як із новоствореним командуванням у Вісбадені, так і зі штаб-квартирою НАТО у Брюсселі, стверджує видання.
Також очікується, що під час саміту НАТО на Україну чекають «хороші новини» щодо постачання систем ППО, повідомляло агентство Reuters з посиланням на неназваного високопоставленого представника Держдепартаменту США. Він натякнув, що мова може йти про «додаткові Patriot або аналогічні системи».
Багаторічна суперечка про те, чи можна їсти їжу, яка впала на підлогу, якщо підняти її…
Едемський сад - міфологічне місце, де Адам і Єва колись блукали, доки історія зі змією та яблуком…
Кремлівському диктатору Володимиру Путіну найважливіше не гроші, а утримання влади, й це зараз для нього…
В Україні до 1 липня податкова служба розішле повідомлення про сплату податку на нерухомість. Він…
Попри оголошення загальної мобілізації в Україні, низка категорій чоловіків все ще має можливість виїхати за…
В Україні побутових споживачів газу почали масово перевіряти на предмет порушень, які стосуються самовільного втручання…