Навіть якщо Україна підпише мирну угоду, військових одразу додому не відпустять. Про це попередив командувач Національної гвардії Олександр Півненко в інтерв’ю YouTube-каналу Ганни Максимчук.
За його словами, завершення бойових дій не означатиме негайну демобілізацію. Армії знадобиться час, щоб стабілізувати ситуацію вздовж лінії фронту. Генерал прогнозує, що на це може піти щонайменше пів року.
«Не буде так, що всі стріляли — і раптом зупинилися. Перші місяці — це ще хаос. Можуть бути випадкові сутички, перестрілки. І накази не одразу доходять — ні до нас, ні до ворога», — сказав Півненко.
Він підкреслив, що навіть у фазі умовного «затишшя» військові залишатимуться на місцях, аби гарантувати безпеку. І це — необхідна частина процесу деескалації.
Також, за словами генерала, після завершення гарячої фази чисельність армії має залишитися на рівні приблизно 600 тисяч осіб. Частина бійців, вважає Півненко, захоче добровільно продовжити службу.
Водночас, питання законної демобілізації залишається відкритим. Раніше Міноборони пропонувало норму, за якою військові могли б звільнятися після трьох років служби, з яких щонайменше 18 місяців — у бойових умовах. Але Генштаб цю ініціативу не підтримав.