“Шах і мат буде…”: ТЦК придумали, як мобілізувати чоловіків із правом на відстрочку

Відомий український юрист та адвокат Роман Симутін розповів про дуже поширену методику співробітників ТЦК під час загальної мобілізації та військового стану.

Військовообов’язаний прибув до ТЦК та подав документи із заявою на відстрочку, папери не приймають та відправляють його на проходження ВВК. Після цього змушують підписати повістку на відправлення.

Про це у деталях пише Роман Симутін у своєму каналі Telegram.

“Все більше зустрічаю рішень, де судді відмовляють у позовах щодо визнання протиправними дій ТЦК щодо мобілізації, навіть за наявності відстрочки. Це свідчить лише про одне: мобілізувати можуть кожного, а механізм судового захисту не спрацює, або спрацює через рік. Саме цими пробілами та користується ТЦК”, – зазначив Роман Симутін.

Як це працює

Військовозобов’язаний подає до ТЦК документи із заявою на відстрочку. Папери не приймають та відправляють на проходження ВВК. Після комісії громадянинові вручають повістку на відправку з поясненням, що він не має права на відстрочку та вимагають підписатися на корінці повістки.

Після довгих умовлянь хтось підказує підписати повістку та одразу подавати позов до суду про незаконну мобілізацію. Військовообов’язаний ставить підпис і на нього одразу готують мобілізаційне розпорядження, приписують наказом командира до військової частини і навіть якщо він подасть до суду, то справа в кращому разі виграє щонайменше за 6-8 місяців.

ВЛК, скріншот: YouTube

Що відбувається далі

“По-перше, мобілізаційне розпорядження – це акт індивідуальної дії і переважна більшість судів відхиляють позови. По-друге, наказ про зарахування до частини можуть скасувати, якщо у вас є підстава для звільнення відповідно до ст. 26 ЗУ “Про військову службу” , наприклад, дружина з інвалідністю, але якщо ви були студентом, то в суді програєте, оскільки в статті 26 така підстава для звільнення відсутня. і не надало суду документи, що підтверджують протилежне”, – наголосив адвокат.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Чи підписувати повістку на відправку?

Юрист радить підписувати таку повістку, але обов’язково з формулюванням: “Я не ухиляюся від мобілізації, оскільки згідно зі ст. 23 закону “Про мобілізацію” маю право на відстрочку у зв’язку з певною причиною (потрібно вказати). Підтверджуючі документи надав тоді, або відмовилися приймати такого числа”. В якості альтернативи можна виписати повістку на оновлення облікових даних.

Публікація Романа Симутіна, скріншот: Telegram”Це вже буде шах та мат ТЦК”, – підсумував Роман Симутін.
Ольга Степанова

Recent Posts

Багатодітні батьки можуть залишитись без відстрочки: таке станеться у трьох випадках

Багатодітні батьки, згідно з чинним законодавством, мають право на відстрочку від мобілізації, проте це право необхідно…

2 хв. ago

Як довго ви засинаєте: лікарі пояснили, які проблеми зі здоров’ям видає сон

Як занадто швидке засинання, так і занадто повільне може бути симптомом більш серйозної проблеми зі здоров'ям.…

11 хв. ago

Вчені виявили дивну гробницю дочки чиновника Стародавнього Єгипту

Археологам вдалося виявити гробницю доньки правителя провінції Асьют, яка жила в період Середнього царства в…

20 хв. ago

Не всі українці можуть отримати спадщину згідно з новими правилами

Право на спадок стає питанням для деяких українців. Подробиці про це пише сайт "На пенсії". Народний…

28 хв. ago

Алкоголь здатен “вбити” серця навіть молодих здорових людей, – учені

Німецькі вчені з'ясували, що алкоголь провокує проблеми з серцем навіть у молодих і здорових людей Науковці з…

37 хв. ago

Золоту статуетку сови знайшли через тридцять років за підказками з книги померлого письменника

Французькі шукачі скарбів нарешті знайшли довгоочікувану сову з золота та срібла з діамантами, сховану в 1993 році письменником Режисом…

46 хв. ago