Прийдешні три місяці стануть для України справжнім випробуванням на стійкість. Росіяни будь-що прагнутимуть посилити свої переговорні позиції до того, як новообраний президент США Дональд Трамп офіційно вступить на посаду 20 січня 2025 року, а це означає, що ворог готуватиме жахливі речі. Окупанти можуть атакувати та навіть знищити українську енергосистему, або ж спробувати фізично ліквідувати керівництво України. Ситуація погіршується й тим, що росіяни мають значні успіхи на фронті – ворог захопив найбільшу кількість українських земель за всю війну.
Невтішні прогнози щодо того, що може втнути Росія у найближчі три місяці, описані у матеріалі видання The Economist. Журналісти цитують колишнього міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, де він стверджує, що Росія спробує здійснити моторошні речі.
“Вони спробують щось зробити: знищити енергомережу, спробувати вбити керівництво. Наступні три місяці будуть жахливими”, – попереджає дипломат.
Експерти стверджують, що ескалація зі сторони РФ обов’язково буде. Це пов’язано з тим, що окупанти спробують підсилити свої переговорні позиції ще до вступу на посаду Дональда Трампа, який обіцяв завершити війну за 24 години. Водночас ситуація ускладнюється й тим, що РФ окупувала найбільшу кількість українських територій за війну – близько 620 квадратних кілометрів. Російський правитель Володимир Путін переконаний, що Москва перемагає, а тому він може значно посилити тиск.
“Логічно, що він просуватиметься далі. Але військовий успіх — річ оманлива. Ви ніколи не можете бути впевнені, що станеться завтра”, — каже анонімний український силовик.
Експерти не виключають, що росіяни з новою силою атакуватимуть українську енергомережу аж до її знищення. Удари РФ по енергетиці можуть стати частиною стратегії окупантів щодо тиску на Київ.
Також The Economist пише й про реакцію українського керівництва на перемогу Дональда Трампа і те, яким буде можливий мир та чи можна “покладатися” на слова Путіна. Зазначається, що багато високопосадових українських чиновників сподівалися на перемогу Трампа.
“Зіткнувшись із вибором між продовженням мінімальної підтримки або президентом-джокером, який розірве правила і майже напевно скоротить допомогу, вони були готові ризикнути”, — йдеться у матеріалі.
Повідомляється, що небажання США дозволити Україні використовувати далекобійні ракети для ударів по території Росії, затримки з військовою допомогою та відсутність надійних гарантій безпеки все частіше сприймаються як прояв слабкості й подвійних стандартів. Такі розмови все частіше побутують у приватних бесідах в оточенні Зеленського. Відзначається й те, що у Байдена будь-що намагаються уникнути ескалації з РФ.
“Однак перемога Трампа може запропонувати Зеленському вихід із ситуації, яка в кращому разі виглядає як кривавий глухий кут, а в гіршому — як поразка”, — вказують у The Economist.
Журналісти звертають увагу на те, що Трамп обіцяв завершити війну за добу, хоча, ймовірно, навіть він сам точно не визначився, з чого складатиметься його “мирний план”. Українські офіційні особи орієнтуються на два публічні підходи. Перший, представлений кандидатом у віцепрезиденти Трампа Джей Ді Венсом, передбачає замороження конфлікту на чинній лінії фронту і нейтралітет України, не забезпечуючи чітких гарантій безпеки або обмежень для російського лідера Володимира Путіна.
Другий підхід, який, за повідомленнями, Україна вважає більш прийнятним, озвучив колишній держсекретар Майк Помпео в статті для Wall Street Journal. Він полягає у посиленій підтримці України для стримування Росії та збереженні перспективи вступу до НАТО. The Economist зазначає, що вирішальним буде те, якому з цих планів Трамп зрештою віддасть перевагу. При цьому повна здача України Трампом є малоймовірною, не в останню чергу через думку всередині його власної республіканської партії. Він, звісно, ”не захоче бути автором та власником поразки України”. Не виключено, що Трамп може вимагати від України доступу до її природних ресурсів.
“Невідомим елементом залишається Путін і те, на що він погодиться. Джерела, близькі до російського лідера, дають суперечливі сигнали щодо його готовності вести переговори”, — пише видання.
Українські експерти прогнозують різні сценарії щодо того, як може розвиватися ситуація з підтримкою США після того, як Трамп офіційно стане президентом. Дехто з них прогнозує жахливі, апокаліптичні наслідки для Києва, а дехто, навпаки, каже, що Трамп більш рішучий, ніж демократи, і питання війни він зможе завершити швидко та без болісних втрат для України. Інформатор дізнавався, як може змінитися політика США вже у найближчі пів року і чи справді війна в Україні завершиться.
Водночас росіяни у війська КНДР у терміновому порядку перейшли у контрнаступ в Курській області. Поштовхом до наступальних дій окупантів став так званий “мирний план” Дональда Трампа. Його реалізація плану передбачала б, що Росія фактично поступиться 270 квадратними милями власної території в обмін на близько 20% української землі, тобто на 45 тисяч квадратних миль, яку вона окупувала.
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…
Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…