Під Вугледаром комбат вчинив самогубство, коли батальон відмовився іти в бій: деталі

В останній день оборони Вугледара скоїв самогубство командир батальону, бійці якого відмовилися виконувати бойове завдання. Як повідомляє “Суспільне”, таку причину смерті командира 186 батальйону у складі 123 бригади ТРО Ігоря Гриба вказано у внутрішньому зведенні по фронту, яке отримали журналісти.

Попередньо Гриб наклав на себе руки просто на командно-спостережному пункті. Факт смерті командира ще у суботу підтвердили в заяві 123-ї бригади. Причину смерті тоді не називали, але анонсували службове розслідування.

Співрозмовник “Суспільного”, який був прикомандирований до батальйону Ігоря Гриба, виклав обставини, які передували самогубству командира.

“Він нас зібрав в лісі і повідомив, що на бойові позиції має зайти два розрахунки. Ми там мусили перебувати постійно. Він сказав, що ми пройдемо блокпост, через який ми не зможемо вийти. Зайде два розрахунки, якщо вони лягають, то заходить на їхнє місце ще два, якщо вони ляжуть, то більше не буде кому заходити. Комбат сказав, що в нас є ніч пережити з цим і обміркувати, яке рішення ми приймемо. Вранці ті, хто хотів, зібралися і поїхали додому (самовільно втекли з фронту – УНІАН.), а ті, хто не хотів, зібралися і поїхали далі (залишившись на фронті – УНІАН), в надії, що може щось зміниться і бригаду відведуть”, — розповів він.

Інший боєць каже, що Гриб був дуже хорошим комбатом, якому “довіряли, вірили і знали, що все буде добре”. 

“Ця ситуація змінила настрій і дух цілого батальйону”, — розповів боєць.

Старший лейтенант ЗСУ Микола Мельник в коментарі День.LIVE зауважив, що потрібно провести всебічне розслідування цієї події. 

“У нас люблять поставити нездійсненну задачу для комбата та порадити йому застрелитися в разі невиконання. У нас, до речі, ніхто ще не скасовував статтю про доведення до самогубства. У той же час я наголошую, що не можна робити героями людей, які тікають із поля бою”, — заявив він.

Як пише Tagesspiegel, батальйон під командуванням Ігоря Гриба мав забезпечити виведення з Вугледара 72-ї окремої механізованої бригади. Якщо причина смерті буде підтверджена, це буде перший офіційно відомий випадок самогубства в лавах військового командування ЗСУ. Це також буде перший випадок масової публічної відмови українських солдатів служити.

Зазначається, що через кілька днів після самогубства Гриба близько 100 піхотинців провели мітинг протесту у Вознесенську Миколаївської області, скаржачись на те, що їхня бригада недостатньо підготовлена ​​до виконання завдань на найскладнішій ділянці фронту та не має озброєння. Проте речник командування сил територіальної оборони Олександр Пухальський повідомив, що бригада повністю укомплектована озброєнням і військовою технікою.

Tagesspiegel наводить довідку авторитетного щорічника Military Balance: війська територіальної оборони не мають власної артилерії, за винятком мінометів, а також бронетехніки, тому їх зазвичай відряджають у розпорядження сильніших бойових підрозділів.

На думку українського військового експерта Дмитра Поповича, події у Вугледарі виявляють недостатню спроможність територіальної оборони у виконанні надскладних завдань. 

“З одного боку, відмова виконувати накази, безперечно, є прикрою обставиною, яка виставляє бригаду в поганому світлі. З іншого боку, може бути, що таке бойове завдання просто не відповідає можливостям підрозділу. Деякі бригади територіальної оборони фактично недостатньо озброєні та не підготовлені. Це ключова проблема, яку потрібно вирішувати”, – пояснив експерт.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

На порозі катастрофи: в Росії можуть закритися кілька важливих НПЗ

ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…

2 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

16 хв. ago

Війна РФ проти України перестала бути локальною: погляд

Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…

26 хв. ago

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

5 години ago