В Україні вкотре продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію і тепер вони діятимуть щонайменше до 9 листопада. При цьому у військовозобов’язаних громадян навіть під час війни є можливість підписати контракт із ЗСУ. У матеріалі “АрміяInform” розповіли про його терміни та особливості.
Зараз у питанні підписання контрактів на проходження військової служби є певна варіативність. Можна підписати строковий контакт, а можна до оголошення демобілізації.
Такий варіант договору можливий лише в тому разі, якщо діє воєнний стан, як зараз. Це регламентується українським законом “Про військовий обов’язок і військову службу”.
Такий сценарій можливий для тих, хто вже був мобілізований у війська і тривалість контракту залежить безпосередньо від того, коли буде оголошено демобілізацію.
Такі договори також можна підписувати під час дії воєнного стану і його строки можуть бути від 1 до 10 років. Це безпосередньо залежить від звання і посад, тому якщо йдеться про перший контракт, то варто очікувати на такі умови:
Для офіцерів строки контракту інші, продовжують автори матеріалу.
“З військовослужбовцями, які закінчили вищі військові навчальні заклади за програмами підготовки офіцерського складу строк контракту становить 5 років. Окрім спеціальностей льотного складу. В них тривалість служби — 10 років. З військовослужбовцями, які пройшли підготовку офіцерів запасу (військові кафедри) контракт укладається на строк від 2 до 5 років (залежно від згоди сторін)”, — ідеться в повідомленні.
Для інших осіб офіцерського складу строк договору становить від 1 до 5 років. Автори матеріалу також додали, що для медиків і громадян, яким не виповнилося 25 років, з’явилася можливість підписати контракти строком на 1 рік.
Під час воєнного стану дія контракту для військовослужбовців продовжується автоматично. Водночас в українському законі “Про військовий обов’язок і військову службу” визначено підстави, які дають змогу достроково розірвати контракт і звільнитися зі служби.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що військовозобов’язані, які вчасно оновили військово-облікові дані через застосунок “Резерв+” і прийшли в ТЦК, щоб вирішити інші питання, отримали штраф у розмірі 17 тис. грн.
Також народний депутат Федір Веніславський заявляв, що питання про зниження призовного віку в Україні порушують партнери. За його словами, союзники України вважають, що чоловіки 18-25 років мають найбільш оптимальний та ефективний для участі у війні вік. Однак держава не має наразі таких ініціатив.
Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…
Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…
Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…
Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…
ВПС США отримали перший екземпляр нової ракети Stand-in Attack Weapon, або SiAW. Виробник зброї Northrop…
Застосування "Орєшніка" може змусити Захід почати натякати на переговори. Про це заявив керівник Чеченської республіки…