У Раді визначились, як каратимуть українців за порушення правил мобілізації та військового обліку

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності при розгляді законопроекту №10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність та визначив розміри штрафів для громадян, посадових та юридичних осіб за порушення порядку мобілізації.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на коментар народного депутата з фракції “Слуга народу” Сергія Іонушаса.

Сьогодні ми рекомендували парламенту ухвалити законопроект №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками. Зокрема, комітет запропонував виключити з проекту закону всі зміни до Кримінального кодексу, тобто, тюремних строків за ухилення від призову на військову службу з мобілізації не буде“, – сказав Іонушас.

Він також повідомив, що Комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації. За пропозиціями нардепів, за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) у мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або в особливий період – від 17000 до 22500 гривень. Водночас, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) у мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, 17000-34000 гривень – для посадових та юридичних осіб. Під час воєнного стану штрафи становитимуть від 17000 до 22500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

У початковій версії законопроекту за ухилення від призову на військову службу з мобілізації, у тому числі відмова від проходження медичного огляду, передбачалася кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Також планувалося встановити значно вищі штрафи. Зокрема, порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час передбачало накладення штрафу на громадян та посадових осіб у розмірі 34 000 – 85 000 тисяч гривень, а в умовах особливого періоду – 153 000 – 204 000 тисяч гривень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Антитрендове взуття, яке стилісти не радять носити влітку 2024 року: фото

Мода дуже швидкоплинна, тому вчорашні тренди сьогодні можуть стати антитрендами. І мова не лише про…

53 хв. ago

Навіть не по 4 грн за кВт: нардеп сказав наскільки подорожчає світло з 1 червня

Згідно з останніми обговореннями в Українському уряді, тарифи на електроенергію для населення, можливо, будуть підвищені вже з…

2 години ago

Пролетіла над джунглями та полоскотала нерви на скляній підлозі: колишня Кличка показала відпочинок на Самуї

Колишня дружина київського міського голови, Наталія Єгорова, показала світлини зі свого відпочинку на острові Самуї.…

2 години ago

Вєрка Сердючка розлютила українців: що трапилося (відео)

Українського співака Андрія Данилка, який виступає на сцені в образі Вєрки Сердючки, розкритикували українці.  Виявилося,…

2 години ago

Суд РФ заарештував активи німецького банку Deutsche Bank

Під загрозою опинились також банки Unicredit та Commerzbank Арбітражний суд Санкт-Петербурга наклав арешт на російські…

2 години ago

Які криптовалюти найчастіше використовують злочинці: дослідження

Раніше більшість злочинців використовували біткоїн для розрахунків. Натомість останні кілька років перейшли на стейблкоїни. Це…

2 години ago