У Раді визначились, як каратимуть українців за порушення правил мобілізації та військового обліку

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності при розгляді законопроекту №10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення виключив кримінальну відповідальність та визначив розміри штрафів для громадян, посадових та юридичних осіб за порушення порядку мобілізації.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на коментар народного депутата з фракції “Слуга народу” Сергія Іонушаса.

Сьогодні ми рекомендували парламенту ухвалити законопроект №10379 за основу і в цілому з комітетськими правками. Зокрема, комітет запропонував виключити з проекту закону всі зміни до Кримінального кодексу, тобто, тюремних строків за ухилення від призову на військову службу з мобілізації не буде“, – сказав Іонушас.

Він також повідомив, що Комітет визначив розмір штрафів за порушення правил військового обліку та мобілізації. За пропозиціями нардепів, за порушення правил військового обліку (стаття 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) у мирний час передбачатиметься штраф від 3400 до 5100 гривень, повторно або в особливий період – від 17000 до 22500 гривень. Водночас, за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) у мирний час планується встановити штрафи від 5100 до 8500 гривень для громадян, 17000-34000 гривень – для посадових та юридичних осіб. Під час воєнного стану штрафи становитимуть від 17000 до 22500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.

У початковій версії законопроекту за ухилення від призову на військову службу з мобілізації, у тому числі відмова від проходження медичного огляду, передбачалася кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Також планувалося встановити значно вищі штрафи. Зокрема, порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час передбачало накладення штрафу на громадян та посадових осіб у розмірі 34 000 – 85 000 тисяч гривень, а в умовах особливого періоду – 153 000 – 204 000 тисяч гривень.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вживані авто з-за кордону віком: названо найпопулярнішу модель серед українських водіїв

У квітні українці придбали 5,6 тис. ввезених з-за кордону вживаних легкових машин віком до 5 років. Такі…

6 хв. ago

Як одягатися влітку стильно і просто: модні ідеї від дружини Віктора Павліка

Літня мода не вимагає складних рішень - достатньо кількох базових речей. Дружина Віктора Павліка продемонструвала…

15 хв. ago

Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати

Українські пенсіонери можуть отримувати доплати не лише з державного бюджету, а й у рамках муніципальних…

23 хв. ago

Областей не буде? В Україні запропонували розділити країну на макрорегіони

Макрорегіони можуть з'явитися в Україні. Для цього об'єднуватимуть по кілька областей. Про це у Facebook написав народний…

30 хв. ago

ТЦК не зможе надурити: кого не стосується примусова мобілізація

У разі наявності чинної відстрочки від мобілізації військовозобов’язаний громадянин не підлягає призову до лав Збройних…

39 хв. ago

Який сенс воювати: Дикий розповів, як перемовини впливають на мобілізацію в Україні

Мета Росії, навіть попри перемовини, не змінюється з 2014 року. Про це заявив Євген Дикий, ветеран,…

39 хв. ago