Український посол провів велику роботу і зміг знайти підходи до Байдена і демократів, але якщо українська влада хоче отримати зброю в майбутньому, їм потрібно переглянути свої аргументи, щоб вони звучали переконливо для Трампа, його адміністрації і республіканців в Конгресі, пише Джим Гераті, старший політичний кореспондент американського видання National Review, для The Washington Charter97.
Під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово заявляв, що міг би легко організувати підписання мирної угоди між Росією та Україною, а пізніше поскаржився, що президент України Володимир Зеленський «у жодному разі не повинен був допустити цієї війни». Ця війна – поразка”. Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року, і у Зеленського не було жодних шансів запобігти цій атаці, окрім як капітулювати.
Але якщо нещодавній аналітик Financial Times [https://archive.is/qe2PJ] має рацію, Трамп готовий підтримати постачання американської зброї Україні після його інавгурації, «за словами трьох інших людей, знайомих із переговорами із західними офіційними особами». За словами двох джерел, Трамп вимагатиме від членів НАТО більш ніж удвічі перевищити поточну «ціль витрат у 2%, 23 з 32 членів НАТО досягають цієї мети в даний час, до 5%». Один з них уточнив: «Вони знають, що Трамп погодиться на 3,5%».
Для цього цілком може знадобитися подякувати послу України в США Оксані Маркаровій за службу та знайти їй заміну, переконаний автор:
Прикладом гарної ідеї став візит Зеленського на завод з виробництва боєприпасів у Скрентоні у вересні, штат Пенсільванія, коли він подякував працівникам, які виробляють одні з найнеобхідніших для його країни видів боєприпасів.
Під час візиту Зеленський зустрічався як з Трампом, так і окремо з Гарріс та деякими демократами, чим дещо розчарував республіканців. Негативну роль зіграло і те, що кількома днями раніше в інтерв’ю New Yorker Зеленський заявив: «Я відчуваю, що Трамп насправді не знає, як зупинити війну, навіть якщо він переконаний, що знає», і назвав Джей Ді Венса «занадто радикальним».
Маркарова провела величезну роботу, вона успішно відстоювала інтереси України перед адміністрацією Байдена та демократами в Конгресі. Але виникає закономірне питання про те, чи достатньо український дипломатичний корпус у США зробив для того, щоб привернути на свій бік республіканців, пише автор:
– Маркарова з’являлася на Fox News лише кілька разів, востаннє у липні 2023 року, а в лютому 2024 року знову стала гостею одного з подкастів Fox. Але в листопаді вона вручила нагороду від України телеведучій Newsmax, консерваторці Греті Ван Сустерен на знак визнання її підтримки.
Марк Стренд, колишній президент Інституту Конгресу, розповів, що перед тим, як піти на пенсію минулого року, він запросив Маркарову та інших співробітників українського посольства виступити на кількох заходах республіканської організації, але запрошення були відхилені. На щастя для справи України, на заході були присутні представники посольств Великої Британії, Польщі та Румунії, які просували порядок денний протистояння російській агресії.
Наприкінці березня 2022 року, через місяць після того, як Росія вторглася в Україну, опитування YouGov-Economist показало, що 68% прихильників Трампа виступали за відправку зброї в Україну. До кінця листопада 2024 року цей же соціолог з’ясував, що лише 13% його прихильників виступали за збільшення обсягів військової допомоги Україні, і лише 23% хотіли б зберегти нинішній обсяг військової допомоги Україні. Майже половина, 49%, висловилися за скорочення обсягів.
Є аргументи на підтримку допомоги Україні, які знайдуть відгук серед правих політиків, переконаний Джим Гераті:
«Наприклад, необхідність протистояти брутальному придушенню Росією церков євангельських християн на окупованих територіях та протидії неконтрольованому привласненню багатих природних ресурсів України.
Старший політичний кореспондент переконаний, що примус України поступитися територіями Москві в рамках мирної угоди послабить позиції США, що може спровокувати агресію з боку інших ворожих держав. З 20 січня республіканці керуватимуть Білим домом, Сенатом та Палатою представників. Україні потрібен хтось, хто розуміє, чого хочуть республіканці, і буде представляти її інтереси. Україні потрібен новий голос, який розуміє погляди та пріоритети республіканців.
Комітет із інавгурації обраного президента США Дональда Трампа більше не продає квитки на церемонію вступу політика на…
Для багатьох українців отримання спадщини — це передача майна та цінностей від спадкодавця, але варто пам’ятати, що…
Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку провів засідання круглого столу у форматі відеоконференції,…
Під час реєстрації автомобіля в Україні власники мають враховувати додаткову витрату – сплату пенсійного збору.…
Астероїд, що має назву (887) Алінда вперше за 100 років опиниться на найближчій відстані від…
В Україні з 28 лютого буде скасовано броню для всіх військовозобов'язаних. Працівники підприємств, які втрачають…