Ситуація на Покровському напрямку погіршилась: чого зараз не вистачає військовим

Захист Покровська та взагалі Донецького напрямку значною мірою залежить від забезпеченості підрозділів дронами різного призначення. І останнім часом ситуація із забезпеченням необхідними засобами погіршилась.

Про це розповів боєць підрозділу аеророзвідки 59-ї ОМПБр Олександр Карпюк.

На фронті потрібні дрони

Військовий зазначив, раніше можливості підрозділу виконувати оборонні та штурмові задачі залежали насамперед від кількості людей. На чисельності особового складу формувалась стратегія наступу чи оборони. Але в умовах сьогоднішньої війни “все не так очевидно”.

“Пара екіпажів гарних фпвішников, за підтримки каруселі “мавіків” (зі скидами та без) та крил, може “розкласти” взвод на штурмі. Якщо в них будуть ці “мавікі” та FPV”, – зауважив він.

За словами Карпюка, через велику активність бойових дій на Донецькому напрямку потреба у безпілотниках збільшилась, але того, що дають держава та волонтери, на всіх не вистачає. Він додав, що коли почались штурми Авдіївки, була можливість використовувати FPV-дрони для знищення навіть поодиноких окупантів. 

“Якщо була рухома ціль – ми її знищували. Якщо рухомої не було – наносили ураження по стаціонарній. І здебільшого весь робочий день ми били рухомі цілі. Транспорт, окупантів, броню – все. Ми зробили з Пісок дорогу смерті у свій час, бо в нас було чим”, – розповів військовий.

Він додав, що зараз все складніше. І бійцям доводиться “фільтрувати” цілі через дефіцит дронів і застосовувати наявні засоби проти більш значних цілей, ніж поодинокі солдати ворога. Водночас засоби РЕБ ворога еволюціонують, тому для успішного застосування дронів необхідні постійні їх зміни та доналаштування, а також збільшення кількості дронів, які мають функцію захоплення цілі.

Скільки грошей потрібно на дрони

На думку Карпюка, саме такі вдосконалені дрони можуть змінити розклад сил на Донецькому напрямку. А для їх придбання за приблизними підрахунками потрібно до 30 млн доларів, що “не є дуже великою сумою в бухгалтерії війни”.

“В моєму підрозділі [аеророзвідки – ред.] зʼявилась пропозиція, щоб хтось з “великих людей” сформував щось типу фонду підтримки, який зможе закумулювати 10-20-30 млн доларів, які були б направлені виключно на закупку “мавіків”, FPV та антен наземних станцій”, – розповів військовий.

Він зазначив, що такий фонд дозволив би значно пришвидшити процес пошуку, закупівлі та постачання дронів на фронт, що є вкрай важливим через наближення зими.

Зима збільшить потребу у дронах

Карпюк пояснив, що зима – “це не час крил”, адже погіршення погоди і як наслідок видимості, робить розвідувальні дрони головним засобом, що забезпечує оперативну обізнаність  на полі бою.

“Хмарність на висоті 100-200 метрів не дасть можливості літати великим крилам. Ми сильно втратимо в оперативній обізнаності, наявність мавіка та фпвішки на підльоті буде вирішувати результат бою”, – наголосив військовий.

Він пояснив, якщо війська не отримають достатньої кількості необхідних засобів до початку зими, Покровськ доведеться здати, а Слов’янськ буде наступним.

“Треба вже чесно визнати що ми не витягуємо цей напрям. Нам потрібно більше грошей на це та більше засобів. А завтра їх треба буде більше в рази, бо погодні умови погіршаться, втрати “мавіків” зростуть”, – підкреслив Карпюк.

За його підрахунками 30 мільйонів доларів вистачить приблизно на 3000 розвідувальних дронів та 17 тисяч FPV-дронів, денних та нічних. Саме у нічних дронах, обладнаних тепловізійними камерами, зросте потреба у холодну пору року, адже світловий день зменшиться, а погодні умови та видимість погіршаться. І розміщувати замовлення на необхідні безпілотники потрібно вже зараз, щоб встигнути отримати їх до початку зими.

“Така кількість дронів може стати game changer на Донецькому напрямку. Сума [30 млн доларів – ред.] не є захмарною для держави чи топових спонсорів. А з урахуванням того, яку перевагу завдяки цим засобами отримає ЗСУ — про це і казати нема чого. Тому залишилось тільки найти людей, які зможуть швидко запустити такий проєкт”, – зазначив військовий.

Він ще раз підкреслив, що без цих дронів “зима буде набагато складнішою”, а через декілька місяців розв’язувати цю проблему буде вже запізно.

Коломієць Надія

Recent Posts

“Обличчя обмерзає в лічені хвилини”: в Карпатах лютує зимова негода

У Карпатах лютує зима. На високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов. Про це повідомляють гірські рятувальники Прикарпаття. За…

2 хв. ago

Вагнерівців знову розгромили в Малі: бойовики “Аль-Каїди” ліквідували декілька найманців

У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…

19 хв. ago

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…

26 хв. ago

Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен, щоб зменшити затори

У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…

28 хв. ago

Продукти-кілери: що насправді “вбиває” вашу печінку

Печінка — наш вбудований "очищувач", який тихо виконує колосальний обсяг роботи: детоксикує організм, синтезує білки,…

29 хв. ago

Рада готує водіям “сюрприз”: права вилучатимуть за все, крім поганого настрою

Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…

38 хв. ago