Захист Покровська та взагалі Донецького напрямку значною мірою залежить від забезпеченості підрозділів дронами різного призначення. І останнім часом ситуація із забезпеченням необхідними засобами погіршилась.
Про це розповів боєць підрозділу аеророзвідки 59-ї ОМПБр Олександр Карпюк.
Військовий зазначив, раніше можливості підрозділу виконувати оборонні та штурмові задачі залежали насамперед від кількості людей. На чисельності особового складу формувалась стратегія наступу чи оборони. Але в умовах сьогоднішньої війни “все не так очевидно”.
“Пара екіпажів гарних фпвішников, за підтримки каруселі “мавіків” (зі скидами та без) та крил, може “розкласти” взвод на штурмі. Якщо в них будуть ці “мавікі” та FPV”, – зауважив він.
За словами Карпюка, через велику активність бойових дій на Донецькому напрямку потреба у безпілотниках збільшилась, але того, що дають держава та волонтери, на всіх не вистачає. Він додав, що коли почались штурми Авдіївки, була можливість використовувати FPV-дрони для знищення навіть поодиноких окупантів.
“Якщо була рухома ціль – ми її знищували. Якщо рухомої не було – наносили ураження по стаціонарній. І здебільшого весь робочий день ми били рухомі цілі. Транспорт, окупантів, броню – все. Ми зробили з Пісок дорогу смерті у свій час, бо в нас було чим”, – розповів військовий.
Він додав, що зараз все складніше. І бійцям доводиться “фільтрувати” цілі через дефіцит дронів і застосовувати наявні засоби проти більш значних цілей, ніж поодинокі солдати ворога. Водночас засоби РЕБ ворога еволюціонують, тому для успішного застосування дронів необхідні постійні їх зміни та доналаштування, а також збільшення кількості дронів, які мають функцію захоплення цілі.
На думку Карпюка, саме такі вдосконалені дрони можуть змінити розклад сил на Донецькому напрямку. А для їх придбання за приблизними підрахунками потрібно до 30 млн доларів, що “не є дуже великою сумою в бухгалтерії війни”.
“В моєму підрозділі [аеророзвідки – ред.] зʼявилась пропозиція, щоб хтось з “великих людей” сформував щось типу фонду підтримки, який зможе закумулювати 10-20-30 млн доларів, які були б направлені виключно на закупку “мавіків”, FPV та антен наземних станцій”, – розповів військовий.
Він зазначив, що такий фонд дозволив би значно пришвидшити процес пошуку, закупівлі та постачання дронів на фронт, що є вкрай важливим через наближення зими.
Карпюк пояснив, що зима – “це не час крил”, адже погіршення погоди і як наслідок видимості, робить розвідувальні дрони головним засобом, що забезпечує оперативну обізнаність на полі бою.
“Хмарність на висоті 100-200 метрів не дасть можливості літати великим крилам. Ми сильно втратимо в оперативній обізнаності, наявність мавіка та фпвішки на підльоті буде вирішувати результат бою”, – наголосив військовий.
Він пояснив, якщо війська не отримають достатньої кількості необхідних засобів до початку зими, Покровськ доведеться здати, а Слов’янськ буде наступним.
“Треба вже чесно визнати що ми не витягуємо цей напрям. Нам потрібно більше грошей на це та більше засобів. А завтра їх треба буде більше в рази, бо погодні умови погіршаться, втрати “мавіків” зростуть”, – підкреслив Карпюк.
За його підрахунками 30 мільйонів доларів вистачить приблизно на 3000 розвідувальних дронів та 17 тисяч FPV-дронів, денних та нічних. Саме у нічних дронах, обладнаних тепловізійними камерами, зросте потреба у холодну пору року, адже світловий день зменшиться, а погодні умови та видимість погіршаться. І розміщувати замовлення на необхідні безпілотники потрібно вже зараз, щоб встигнути отримати їх до початку зими.
“Така кількість дронів може стати game changer на Донецькому напрямку. Сума [30 млн доларів – ред.] не є захмарною для держави чи топових спонсорів. А з урахуванням того, яку перевагу завдяки цим засобами отримає ЗСУ — про це і казати нема чого. Тому залишилось тільки найти людей, які зможуть швидко запустити такий проєкт”, – зазначив військовий.
Він ще раз підкреслив, що без цих дронів “зима буде набагато складнішою”, а через декілька місяців розв’язувати цю проблему буде вже запізно.
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…