Після вступу в силу нового закону про мобілізацію, багато українці не розуміють, які повноваження прописані для поліцейських та представників ТЦК. В Нашому матеріалі ми спробуємо дати чітке пояснення на дані питання.
Отже, поліція може здійснювати затримання у разі, якщо чоловік відмовився пред’явити військово обліковий документ або ж у разі відмови прослідувати до ТЦК. Адміністративне затримання може тривати не більш ніж 3 години.
При цьому слід підкреслити, що у разі адміністративного затримання в будь-якому випадку має бути складений протокол. Відповідно до положень статті 261 Закону про адміністративне затримання та адміністративні правопорушення. В протоколі потрібно зазначити:
Протокол підписується посадовою особою, яка його склала та затриманим. Якщо затриманий відмовляється підписувати протокол, то в ньому робиться запис про це.
Після чого правопорушника можуть доставити до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Працівники ТЦК не можуть робити адміністративне затримання. Такими повноваженнями наділені тільки поліцейські.
Згідно з постановою Кабміну №560, працівники ТЦК мають наступні повноваження:
Підсумовуючи вище сказане, представники поліції не мають право виписувати повістки, але може затримувати чоловіка та доставляти його в ТЦК у разі виявлення правопорушення. Натомість представники ТЦК можуть виписати повістку, але не мають право затримувати чоловіка.
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…
Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…