Під час проходження підготовки у Франції навчальний центр, де базувалася скандальна 155-та окрема механізована бригада ЗСУ Ганна Київська, посилено охороняли. Якби не ці заходи, із підрозділу дезертували б не 50 бійців, а половина. Таку думку висловив один із військовослужбовців 155 ОМБр , який був із бригадою у Франції, а пізніше самовільно залишив частину (СОЧ). Військовий на умовах анонімності поспілкувався з журналістами “Радіо Свобода”.
Під час навчання у Франції 155 бригада не отримала потрібної підготовки – це думка бійця, який самовільно залишив частину. Фото: 155 ОМБр / Facebook
Військовослужбовець наголосив, що у Франції на навчаннях пробув місяць. Однак, за його словами, і там відповідних навичок не набув. Як не одержав їх і раніше, на українських полігонах. Військовий зазначив, що він – не кадровий офіцер, але проходив 20 років тому військову кафедру. 2024 року чоловік приєднався до підрозділу інженерного забезпечення 155 ОМБр, і його призначили на посаду командира взводу.
Він згадує, що солдати проходили курс базової військової підготовки, а він не проходив, бо мав уже офіцерське звання. На питання, як йому набратися досвіду, командири відповідали, що у Франції його навчать. Але також не вийшло.
“У Франції мене абсолютно нічого не вчили. Туди забирали тих, хто за “штаткою” (штатним розкладом – ред.) вже був розписаний на певні посади. Те, що показували по телевізору, що десь там на полігоні бігали, стріляли, це, в принципі, відбувалося, але мені здається, що ця підготовка трішки недостатня, враховуючи те, що на це грошей витратили”, — розповів військовий.
Він розповідає, що у Франції умови були схожі на в’язницю – з погляду охорони. Територія була повністю огороджена, охоронялася собаками, а вночі запускали дрони, щоб ніхто не втік.
“Але якимось чином і там умудрялися тікати. Чесно кажучи, якби за нами не дивилися як у в’язниці, то там половина втекла б”, — вважає боєць.
За словами чоловіка, у Франції втекло приблизно 50 українських військових, а в Україні пішли в СОЧ набагато більше. Він вважає, що основною причиною масового дезертирства є недостатня підготовка. Крім того, коли частина бригади опинилася під Покровськом і прийшов наказ про переведення частини особового складу до піхоти, у цей момент “дуже багато” людей пішло у СОЧ. А він сам, як офіцер, який мав відповідати за життя 30 підлеглих, за його словами, так і не зрозумів, у чому полягає роль і що йому потрібно робити як комвзвод.
“Краще я піду в СОЧ. Якщо зловлять, то двері в’язниці рано чи пізно відчиняться, а кришка труни не відчиниться”, — підсумував боєць.
У Хмельницькому стало простіше дізнатися, чи є у вас штрафи за порушення правил зупинки, стоянки…
У військовозобов'язаних працівників з'явиться можливість перебронювання через "Дію" після 28 лютого 2025 року, але це…
Продукти в основному об'єднані такими органічними речовинами, як жири, білки, вуглеводи тощо. Якщо ми говоримо…
Сестра латвійського баскетболіста Яніса Тімми, який нещодавно пішов із життя, Лелде Жандецка, розповіла, що його…
Відомий український дизайнер Андре Тан, який нещодавно назвав найактуальніші кольори зими 2025, розповів про головні тренди…
Рахунки за розподіл газу за січень з оновленими сумами вже в Особистому кабінеті Газмереж. Про…