За відмову від проходження ВЛК українців хочуть карати ув’язненням

Парламент готується розглянути новий законопроект щодо військової служби. Йдеться про законопроєкт  №10379 від 6 лютого 2024 року, який відмову від медогляду буде вважати ухиленням від призову. І за це буде передбачатись кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 5 років. 

Про це йдеться у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради. Зокрема, український парламент планує розглянути цей законопроект 11 квітня. Відповідно до нього, відмова від проходження медичного огляду буде вважатись ухиленням від призову. Згідно з ініціативою, особи, що відмовляться від медогляду, можуть бути позбавлені волі до 5 років. 

Норми законопроєкту в частині кримінальної відповідальності

Документом також пропонується збільшити максимальні штрафи за неявку за повісткою у ТЦК до 204 тисяч грн. Крім того, за порушення правил обліку військовозобов’язаних пропонується збільшити штрафи до 8,5-17 тисяч грн., а за порушення законодавства про військовий обов’язок – до 34-85 тисяч грн.

Законопроект також передбачає, що особи, які порушили військовий обов’язок, можуть бути затримані на строк до 3 діб з метою ідентифікації та встановлення обставин їхньої діяльності. Ці нові заходи спрямовані на зміцнення військової дисципліни та забезпечення виконання військового обов’язку відповідно до закону.

Важливо зауважити, що відмова від медичного огляду та порушення військового обов’язку розглядаються як серйозні правопорушення. Вони будуть потребувати відповідної реакції з боку законодавства.

Скільки термін дії у висновку ВЛК

В Україні продовжується воєнний стан та мобілізація, втім не всі громадяни знають, що термін дії висновку військово-лікарської комісії (ВЛК) чинний лише протягом одного року. Це стосується проходження ВЛК як військовозобов’язаними громадянами, так і військовослужбовцями. Після завершення терміну дії висновку ВЛК її слід пройти повторно. Також медкомісію можна пройти й під час дії висновку ВЛК, у випадку, якщо стан здоров’я погіршився.

При цьому 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 10313 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист”. Він передбачає, що в мобілізаційному законодавстві залишається лише два стани придатності до військової служби — “придатний” і “непридатний”. І це означає, що отриманий висновок “обмежено придатний” від ВЛК більше не є актуальним, військовозобов’язаний повинен заново пройти медичний огляд.

Ольга Степанова

Recent Posts

Шахрайська схема з залізничними квитками: УЗ попередила про наслідки для покупців

"Укрзалізниця" виявила, що під час купівлі квитків на популярні рейси спекулянти пробують обійти ідентифікацію покупця через…

7 хв. ago

Користувачі Apple масово скаржаться на iOS 18: як оновлення “вбиває” iPhone

Користувачі iPhone масово скаржаться на проблеми зі смартфонами – швидко розряджається батарея. Ця проблема з'явилась…

16 хв. ago

Обмежено придатних українців до 25 років не братимуть до війська: що буде з уже мобілізованими

В Україні припинять мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком до 25 років. Відповідний указ видасть Міністерство…

25 хв. ago

“Він просто геній”: пілот-віртуоз посадив літак лише з одним робочим колесом в шасі (відео)

Пілот-віртуоз здійснив "хрестоматійну" аварійну посадку на одному колесі. На драматичних кадрах можна побачити, як літак…

34 хв. ago

Стали відомі нові подробиці про загибель батискафа Titan і його екіпажу

Берегова охорона США опублікувала кадри загибелі підводного човна Titan після його смертоносного вибуху в червні…

47 хв. ago

Більшість працівників ТЦК не були на війні, – боєць із 3 ОШБр

У Третій окремій штурмовій бригаді (3 ОШБр) розкритикували жорсткі дії, які іноді застосовують працівники ТЦК,…

54 хв. ago