У мережі з’явилося голосове повідомлення російського генерал-лейтенанта Андрія Гурульова, де він говорить, що окупанти планують напасти на Казахстан. Він стверджує, що після подій в Україні казахи серйозно переживають, що їх країна буде наступною ціллю росіян. Втім, за його словами, відповідне “рішення вже є”.
Коротенький аудіозапис з висловлюванням Гурульова публікує російський Telegram-канал “ВЧК-ОГПУ”.
У семи секундах голосового повідомлення російський генерал-лейтенант стверджує, що “казахи будуть наступні”. Таке повідомлення, як повідомляє паблік, Гурульов відправив колегам з Держдуми.
“Казахи, надивившись на Україну, дуже переживають, що вони наступні… Але вони будуть наступні… у принципі, я думаю, рішення вже є”, – заявив Гурульов.
У лютому 2024 року Financial Times повідомляв, що Кремль готується до можливого вторгнення Китаю і вже відпрацював численні сценарії такого наступу. Зокрема, російські військові працювали над можливим застосуванням тактичної ядерної зброї на початковій стадії конфлікту з Китаєм.
У військових секретних документах, які згадуються в матеріалі, зазначено про поріг застосування тактичної ядерної зброї, який нижчий, ніж будь-коли раніше російська влада визнавала публічно. Ці документи складаються з 29 секретних військових файлів, які датуються періодом з 2008 по 2014 рік. Хоча документи датуються понад десятьма роками, експерти вважають, що вони залишаються актуальними для сучасної російської військової доктрини.
Експерти Інституту вивчення війни вважають, що президент РФ створює умови для майбутньої ескалації в Європі. Вони вважають, що заява Путіна про те, що Латвія, Естонія і Литва нібито “ображають росіян, викидаючи їх зі своїх країн”, може свідчити про його наміри “захищати їх”. Це викликає асоціації з подіями перед війною в Україні та в Грузії, коли Кремль виправдовував свої війни “захистом” своїх за кордоном. Такі слова Путіна є тривожним сигналом.
Аналітики вважають, що наразі це залякування, і Путін поки не готовий до рішучих кроків у Балтії. Проте країни регіону, а саме Естонія, Латвія та Литва вирішили створити спільну балтійську зону оборони на східному кордоні, де межують з Росією та Білоруссю.
У матеріалі німецького видання Bild зазначається, що в Німеччині змоделювали можливий сценарій нападу Росії на їхню країну в умовах повномасштабної війни в Україні. Таким чином уряд Німеччини підготував 13-сторінкову роботу для Бундестагу під назвою “Аналіз ризиків для цивільного захисту”. У цьому документі описується процес загрози з боку Росії, який призвів до початку війни, а також можливі наслідки такої ситуації.
У Нідерландах почали говорити про необхідність готовності до можливої війни з Росією. Головнокомандувач армії Нідерландів, генерал Мартін Війнен закликав громадян готувати запаси їжі та води на випадок “непередбачуваних обставин”. Він вказав на приклад країн, таких як Швеція, Фінляндія та Балтійські країни, які межують або знаходяться поруч із Росією. На відміну від них, сказав генерал, населення Нідерландів не готове до можливої війни.
Тим часом Україна і західні експерти говорять, що Росія готує новий наступ на нашу країну. Він можливий уже в травні-червні.
У зв’язку з цим Україні дуже необхідна допомога західних партнерів. NYT вважає, що зменшення запасів боєприпасів становить серйозну загрозу для нашої країни.
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…
Кремль має намір зробити все можливе, щоб до 2026 року повністю захопити Донецьку, Луганську, Запорізьку та…