Європейські військово-повітряні сили, які планується створити з 120 винищувачів, можуть бути розгорнуті для захисту повітряного простору Києва та Західної України від російських атак, не провокуючи подальшої ескалації конфлікту з Москвою. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на план, розроблений військовими експертами.
Прихильники цього ініціативи стверджують, що “Небесний щит” Європи забезпечить захист неба окремо від НАТО, щоб зупинити російські удари крилатими ракетами та безпілотниками по українських містах та об’єктах інфраструктури. Це може стати частиною так званого “перемир’я в небі”, яке нещодавно запропонував президент України Володимир Зеленський.
Згідно з планом, це “перемир’я” охоплюватиме три працюючі українські атомні електростанції, а також міста Одесу та Львів, але не передбачає включення лінії фронту чи східної частини України. Враховуючи це, як зазначає видання, таке рішення може мати значно більший військовий, політичний та соціально-економічний вплив, ніж розміщення 10 000 європейських сухопутних військ.
Серед прихильників цього проєкту є колишній генерал ВПС США і колишній верховний головнокомандувач НАТО в Європі Філіп Брідлав, колишній британський генерал Річард Ширрефф, а також екс-президент Польщі Александр Кваснєвський.
Колишній міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс додав, що реалізація “Небесного щита” стане важливим елементом зміцнення Європи, що ефективно забезпечить безпеку України.
Проєкт був розроблений планувальниками Королівських військово-повітряних сил, які раніше співпрацювали з українською армією. Проте європейські лідери наразі не виявляють бажання брати участь у патрулюванні українського неба під час війни.
Західні політики висловлюють занепокоєння через можливий ризик конфлікту між винищувачами НАТО та російськими літаками, що може призвести до ескалації бойових дій, якщо один з літаків буде збитий чи атакований. Водночас прихильники ініціативи запевняють, що ризик для пілотів “Небесного щита” мінімальний, оскільки Росія не здійснює польоти за межі існуючої лінії фронту з початку 2022 року. Вони підкреслюють, що відстань між російськими та європейськими винищувачами буде становити понад 200 кілометрів.
Компанія Microsoft вирішила відмовитися від сумнозвісного "синього екрана смерті", який супроводжував користувачів Windows упродовж десятиліть.…
Весна – це час, коли потрібно оновлювати свій гардероб та нарешті забути про масивні чоботи…
За рішеннями суду менше ніж за рік було заблоковано 26 тисяч банківських рахунків громадян. Це…
Вже у квітні "Рівнеоблводоканал" готується до подачі води із пониженим тиском в окремі години. Це…
Російські окупаційні війська роблять спроби обійти оборону Торецька. Вони використовують підземні шляхи для проникнення до…
У Чехії запропонували зміни до правил надання притулку та міграції, які передбачають встановлення суворішого контролю за місцем проживання іноземця.…